Sloane Stephens, înainte de meciul cu Simona Halep: ”Abia aștept să joc”

Ultimul update: Joi 07 Iunie 2018 20:32
Data publicarii: Joi 07 Iunie 2018 20:28
Sloane Stephens

Sportiva americană Sloane Stephens a declarat că abia aşteaptă să joace finala de la Roland Garros, contra Simonei Halep, subliniind că acesta este turneul ei favorit.

"Este turneul meu favorit, sunt fericită să fiu în finală, abia aştept să joc în ultimul act", a declarat Stephens la Eurosport, după victoria cu Madison Keys.

Americanca Sloane Stephens, locul 10 WTA, a învins-o, joi, cu scorul de 6-4, 6-4, pe compatrioata ei Madison Keys, locul 13 WTA, calificându-se în finala turneului de la Roland Garros, în care va evolua cu Simona Halep, locul I WTA, scrie news.ro

Stephens s-a impus într-o oră şi 17 minute. Ea a întrecut-o pe Keys şi în finala US Open de anul trecut, scor 6-3, 6-0.

Câştigătoarea US Open are şase trofee în carieră, din tot atâtea finale disputate: 2018 - Miami; 2017 - US Open; 2016 - Auckland, Acapulco, Charleston; 2015 - Washington DC.

Simona Halep, 26 de ani, şi Sloane Stephens, 25 de ani, s-au întâlnit de şapte ori până în prezent, românca triumfând de cinci ori, de două ori pe zgură.

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicatia Stirile ProTV pentru telefoane Android si iPhone!

Sloane Stephens Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer

Sursa: News.ro

Garbine Muguruza, după meciul cu Halep: ”Este favorită să câștige ediția din acest an”
Cu cine va juca Simona Halep în finala de la Roland Garros
Halep, poreclită ”Speedy Simo” de organizatorii de la Roland Garros. Reacții internaționale
Halep - Stephens, finala de la Roland Garros este LIVE la PRO TV, sâmbătă, de la ora 16:00
hagi
Mesajul lui Hagi, după dispariția fulgerătoare a marelui fotbalist Ilie Balaci
A murit Ilie Balaci, legendarul jucător al Craiovei Maxima
Prima apariție a Simonei Halep, după ce a primit trofeul pentru cea mai bună jucătoare. FOTO
WTA: Simona Halep, desemnată cea mai bună jucătoare a anului 2018
Simona Halep domină. Ancheta publicată de New York Times
Simona Halep, prima reacție după retragerea de la Turneul Campioanelor. ”A fost o decizie dificilă”