Serbia - România 2-2 în UEFA Nations League. Condusă de două ori, România a obţinut o remiză

Serbia - România, UEFA Nations League
Pro TV

Serbia - România, UEFA Nations League. România a reușit un egal la Belgrad, 2-2 cu Serbia. "Tricolorii" au egalat de două ori, iar Mitriţă a ratat o ocazie uriaşă în ultimele minute.

SERBIA - ROMÂNIA 2-2, UEFA NATIONS LEAGUE. Vezi AICI REZUMAT VIDEO!

Serbia și România au terminat la egalitate, 2-2, în al doilea meci din Liga Națiunilor/ UEFA Nations League. După două partide, "tricolorii" au două puncte. Următorul meci va fi pe 11 octombrie, contra Lituaniei, în deplasare.

Serbia a deschis scorul în prima repriză prin Mitrovic (26'), România a egalat imediat după pauză, când Stanciu (48') a transformat penaltiul obținut de Chipciu. Mitrovic (62') a marcat din nou cu un voleu, dar Țucudean (68') a fost cel care a închis tabela.

Serbia - România Minutul 77. Ultima modificare la gazde. Prijovic l-a înlocuit pe Ljajic

Serbia - România Minutul 71. Schimbare la sârbi: iese Lukic, intră Nemanja Matic

Serbia - România Minutul 68. GOOOOOL România! Țucudean reia din voleu o centrare din corner a lui Stanciu, trimițând mingea la colțul scurt

Serbia - România. Minutul 64 Prima modificare şi la gazde. Kostic a intrat în locul lui Milinkovic-Savic.

Serbia - România. Minutul 62. GOL Serbia! Mitrovic reuşeşte să îşi ridice mingea dintre trei români şi şutează în plasa lui Tătărușanu

Serbia - România. Minutul 60. Schimbare în echipa României. Mitriţă a intrat în locul debutantului Drăguş.

Serbia - România. Minutul 48. GOOOOL România! Nicolae Stanciu a executat perfect lovitura de pedeapsă, iar România egalează

Serbia - România. Minutul 47. Penalty România! Chipciu a obţinut o lovitură de la 11 metri, la un duel cu Kolarov.

Serbia - România. Minutul 46. A început repriza a doua

Serbia - România. Minutul 45+1. Pauză. Serbia - România 1-0

Serbia - România. Minutul 45. Chipciu a șutat puternic de la 16 metri, iar mingea a fost deviată în bara transversală

Serbia - România. Minutul 42. Chipciu primește primul galben al partidei pentru o ținere din spate la Kolarov

Serbia - România. Minutul 26 Serbia a deschis scorul prin atacantul Aleksandar Mitrovic, care a împins mingea în plasă deşi se afla la pământ, după ce portarul Ciprian Tătăruşanu a respins şutul lui Aleksandar Kolarov.

Serbia - România. Minutul 17 - Sârbii combină bine în flancul stâng al lor, Manea e depășit, dar Tătărușanu reține mingea trimisă în careu.

Serbia - România. Minutul 8 - Bară Serbia! Mitrovic lovește cu capul după un corner, iar Tătărușanu deviază în bară.

Serbia - România. Minutul 7: O nouă ocazie pentru România. Țucudean a tras puternic din colțul careului, dar mingea s-a dus pe lângă

Serbia - România. Minutul 7: Ratare mare pentru România! Chipciu a șutat de la marginea carelui, dar mingea s-a dus puțin pe lângă poartă

Serbia - România. Minutul 1: A început meciul!

ECHIPELE DE START:

Serbia: Dmitrovici - Rukavina, Spajici, Veljkovici, Kolarov - Lukici, Maksimovici - Ljajic, Milinkovici-Savici, Tadici - A. Mitrovici

Rezerve: Rajkovici, Vasiljevici, Rodici, Milenkovici, Zivkovici, Prijovici, Vukovici, Krstici, Kostici, Radonjici, Matici
Antrenor: Mladen Krstajici

România: Tătărușanu - Manea, Bălașa, Săpunaru, Bancu - R. Marin, P. Anton, Stanciu - Chipciu, Țucudean, Drăguș

Rezerve: Pantilimon, Fl. Niță, Benzar, Toșca, T. Băluță, Ad. Stoian, D. Rotariu, Alex Maxim, Keșeru, Budescu, Mitriță
Antrenor: Cosmin Contra

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!

Nici Charleston, nici Stuttgart: unde ar putea juca Simona Halep al doilea turneu la revenirea în tenis
Bernadette Szocs, calificare en-fanfare în „sferturile” WTT Champions Incheon 2024: „Visul e să joc în semifinale”

Bernadette Szocs (locul 9 mondial) a eliminat-o pe sportiva aflată pe locul 10 mondial, Adriana Diaz (Puerto Rico), vineri, la WTT Champions Incheon 2024, din Coreea de Sud.

A murit Horaţiu Giurgiu. Legenda baschetului românesc a murit la 85 de ani

Clubul Sportiv Dinamo a anunţat, joi, decesul profesorului Horaţiu Giurgiu (85 de ani), o legendă a baschetului românesc şi a CS Dinamo.

România – Columbia 2-3. Columbienii reușesc prima victorie în fața României din istoria reprezentativei lor

Tricolorii pierd în fața columbienilor cu scorul de 3-2 după o partidă dominată clar de reprezentativa Columbiei.

Localnicii din Brăila povestesc îngroziți incidentul cu drona militară căzută lângă oraș: „Un huruit și pe urmă buuuuum!”

Este alertă în Brăila, după ce o dronă militară s-ar fi prăbușit, joi seară, pe un câmp, la câțiva kilometri de oraș.

Primele imagini cu rămășițele dronei căzute în Brăila. Ce este inscripționat pe ele | FOTO

Au apărut primele imagini cu rămășițele dronei militare care s-a prăbușit în Brăila, în Insula Mare.

A fost deschis cel mai modern aeroport din România. Va deveni al doilea din țară după Otopeni | FOTO & VIDEO

A fost inaugurat terminalul T4 al Aeroportului Iaşi, vineri, cel mai modern din România.