România - Serbia 0-0. Sârbii au ratat un penalti, Tamaș a fost eliminat

România - Serbia
Pro TV

România - Serbia. România a obținut un egal dramatic cu Serbia, 0-0, duminică, pe Arena Naţională din Bucureşti, în Grupa a 4-a a Seriei C din Liga Naţiunilor. Meciul a fost LIVE la ProTV și LIVE TEXT pe stirileprotv.ro.

În minutul 44, Gabriel Tamaş a fost eliminat pentru o intrare periculoasă, cu piciorul ridicat, la Gacinovic. Arbitrul a dictat eliminare pentru Tamaş şi penalti pentru Serbia. Lovitura de la 11 metri a fost ratată de Tadici.

România - Serbia. LIVE TEXT:

Minutul 90+3: Partida s-a încheiat. ROMÂNIA - SERBIA 0-0

Minutul 87: Răzvan Marin șutează din voleu, de la peste 30 de metri de poartă. Portarul sârbilor intervine.

Arma care-i sperie pe ruși ar putea ajunge în Ucraina. Moscova amenință că va extinde „zona-tampon”

Minutul 84: Mitrovic reia în poartă, dar s-a fluierat ofsaid.

Minutul 81: Miletic, nemarcat în careul nostru, trimite cu capul pe lângă poartă.

Minutul 68: Tătărușanu intervine în fața lui Mitrovic.

Minutul 57: Ocazie pentru România! Stanciu preia balonul dintr-o poziţie buna, portarul sârbilor părăsise careul, însă este blocat de un adversar.

Minutul 56: Radonjic trimite din careul mic, Manea respinge.

Minutul 46: A început repriza a doua!

Minutul 45+4 : Pauză. România – Serbia, scor 0-0 la pauză. Tamaş a fost eliminat, sârbii au ratat un penalti

Minutul 45+4: Cartonaş galben pentru Maxim!

Minutul 45+1:Tadic ratează lovitura de pedeapsă.

Minutul 44: Penalti pentru Serbia! Tamaș îi dă un picior în cap unui adversar și arbitrul arată punctul cu var. Fundașul român vede cartonașul roșu.

Minutul 39. Ratare uriașă a lui Gacinovic, care trimite pe lângă poartă!

Minutul 33. Sârbii au scăpat periculos pe contraatac, dar nu s-au înțeles la finalizare. Este a dou șansă pe care sârbii au irosit-o în această primă repriză.

Minutul 31: Mitrovic sare mult peste Săpunaru, pune mâna pe fundașul nostru și se fluiră fault în atac. Tătărușanu scosese mingea trimisă la colțul scurt.

Minutul 28: Răzvan Marin execută o lovitură liberă de la 25 de metri, iar portarul respinge cu greutate în corner.

Minutul 20: Ocazie pentru Serbia. Mitrovici scapă singur cu Tătărușanu iar șutul sârbului trece puțin pe lângă poartă.

Minutul 17: Sârbii s-au apropiat de poarta lui Tătărușanu, însă arbitrul a semnalizat o poziţie de ofsaid!

Minutul 10: Stanciu șutează slab de la 20 de metri.

Minutul 1: Nici bine nu a început că meciul a fost oprit pentru 2 minute din cauza fumigenelor și petardelor aprinse de fanii României.

Minutul 1: A început meciul!

Echipele de start:

România: Tătărușanu - Manea, Săpunaru, Tamaș, Toșca - R. Marin, T. Băluță - Maxim, Stanciu, Drăguș - Țucudean
Rezerve: Pantilimon, Niță – Benzar, Stoian, Rotariu, Bancu, Keșeru, Nedelcearu, Tănase, Mitriță
Antrenor: Cosmin Contra

Serbia: Rajkovic - Rukavina, Milenkovic, Veljkovic, Rodic - Lukic, Maksimovic Gacinovic, Tadic, Radonjic - Mitrovic
Rezerve: Dmitrovic, Jovanovic – Spajic, Zivkovic, Prijovic, Vukovic, Jovicic, Kostic, Milinkovic-Savic, Miletic
Antrenor: Mladen Krstajici

Stadion: Arena Națională
Arbitru: Kevin Blom (Olanda)

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicatia Stirile ProTV pentru telefoane Android si iPhone!

NEWS ALERT E gata! Știm prima echipă promovată matematic în Superliga României

Europarlamentarul Norica Nicolai a declarat sâmbătă că și-ar dori o discuție pe tema introducerii obligativității votului în România.

Desfăşurare de forţe sâmbătă noapte, la baza 90 din Otopeni, unde a aterizat un avion militar din Israel.

România - Serbia, azi, de la 16:00, pe PRO TV. Restricții de trafic în jurul Arenei Naționale

România - Serbia. Reprezentativa României va evolua, duminică, de la ora 16:00, în al patrulea meci din Liga Naţiunilor, pe Arena Naţională, într-un meci transmis de Pro TV.

Românii au în conturile personale de pensii din Pilonul 2 o sumă record. Cât primește fiecare în medie

Românii au în conturile personale de pensii Pilon 2 o sumă record. Peste 160.000 de pensii Pilon 2 au fost deja plătite către cei ieșiți din activitate, jumătate din sumă numai anul trecut.

Joe Biden a ajutat în secret Ucraina să se apere de atacurile Rusiei și a trimis rachete ATACMS cu rază lungă de acțiune

În ultimele săptămâni, Statele Unite au trimis în secret rachete cu rază lungă de acțiune Ucrainei pentru a fi folosite în lupta împotriva invadatorilor ruși, iar Ucraina le-a folosit deja de două ori.

Cum a fost prinsă că a luat mită doctorița ginecolog din Giurgiu. Banii pe care-i avea în buzunar erau marcați

Este anchetă la Spitalul Județean de Urgență din Giurgiu, după ce un medic ginecolog a fost prins în flagrant în timp ce lua mită pentru o operație de cezariană, acoperită de asigurarea medicală.