Reacția Simonei Halep după ce un spectator a strigat mesajul obscen anti-PSD în timpul finalei

Ultimul update: Miercuri 28 Noiembrie 2018 10:13
Data publicarii: Luni 13 August 2018 01:56
Simona Halep

Mai mulţi fani din tribunele terenului central de la Montreal au scandat anti-PSD în timpul finalei Rogers Cup, pe care Simona Halep a câştigat-o, duminică, împotriva americancei Sloane Stephens.

Numărul 1 mondial s-a arătat deranjată de aceste scandări şi a transmis un mesaj în limba română celor care au scandat, la festivitatea de premiere.

"Vreau să spun două vorbe în limba română pentru câţiva de aici (n.r. - în limba engleză). Mulţumesc pentru susţinere şi pentru cei care au fost un pic altfel astăzi, vă rog data viitoare când veniţi pe un teren de tenis să respectaţi această încăpere, pentru că este mult prea deosebită pentru altfel de lucruri", a spus Halep, la festivitatea de premiere.

Simona Halep, locul I WTA, a câştigat al 18-lea turneu din carieră, al treilea în acest an, al doilea la Montreal, după ce s-a impus, duminică, în finala Rogers Cup, cu scorul de 7-6 (6), 3-6, 6-4, în faţa americancei Sloane Stephens, locul 3 WTA.

Simona Halep Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer

Sursa: News.ro

Halep - Stephens 7-6; 3-6; 6-4. Simona câștigă din nou Rogers Cup, după o luptă incredibilă
Explicaţia fotografiei şocante cu Simona Halep întinsă pe podeaua vestiarului
Simona Halep, în finala de la Montreal. Ce adversară va avea numărul 1 mondial
Halep s-a calificat în finala Rogers Cup: ”Când sunt obosită pot juca mai bine”
Cristina Neagu, handbal
Campionatul European de Handbal Feminin, România - Olanda, 24 - 29. Desfășurarea partidei
Cristian Pletea, medaliat cu bronz la CM de juniori, la tenis de masă
Victorie fantastică la Campionatul European de Handbal pentru România.Româncele au șanse la aur
Cristina Neagu, mesaj impresionant în meciul România – Norvegia. Româncele au învins detașat campioana Europei
Naționala de handbal a României a învins Norvegia cu 31-23, la EURO 2018
Simona Halep vrea o medalie olimpică în 2020. "Îmi voi pune toată energia pentru asta"
romania handbal
România a învins Germania la handbal feminin şi s-a calificat în grupele principale la EURO 2018
Cristina Neagu a devenit cea mai bună marcatoare din toate timpurile a Campionatului European
Grupa EURO 2020: România se va lupta cu Spania, Suedia și Norvegia