O balena de 8 tone, taiata chiar in fata unui restaurant din China, sub privirile trecatorilor

61857998

O inregistrare socanta, realizata in China, a fost publicata de presa locala. Un bucatar a taiat o balena de opt tone chiar in fata restaurantului, unde a fost depozitata.

Vanatoarea si uciderea de balene este interzisa in China, acestea fiind specii protejate.

Potrivit presei chineze, patronii localului din Xinyu au cumparat balena de la niste pescari si le-au cerut bucatarilor sa o taie in fata trecatorilor.

Un martor a filmat scenele care i-au dezgustat pe multi dintre cei prezenti.  Autoritatile chineze au anuntat ca au lansat o investigatie.

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
Citește și...
S-a speriat si a vrut sa fuga de un individ care l-ar fi amenintat, dar a murit calcat de masina

Un adolescent in varsta de 17 ani din Bacau, care mergea spre casa, a sfarsit dramatic joi seara. A traversat printr-un loc nepermis si a fost lovit in plin de o masina condusa de o soferita de 19 ani.

Moarte suspecta a unui cunoscut om de afaceri din Turda. Barbatul a intrat intr-un TIR si nu au fost gasite urme de franare

Un cunoscut om de afaceri din Turda a murit joi seara in urma unui accident care a avut loc pe Drumul National 1. Masina pe care o conducea barbatul in varsta de 62 de ani a ajuns pe celalalt sens de mers, a izbit un TIR si s-a oprit intr-un parapet.

L-a primit la el in casa, dar dupa cateva pahare prietenul sau l-a omorat. Agresorul a asteptat politia in fata televizorului

O crima infioratoare i-a socat joi noapte pe oamenii dintr-o localitate din judetul Botosani.

Recomandări
Islanda a votat împotriva aderării la Uniunea Europeană, a anunțat postul public de televiziune RUV

⁠Islanda a respins propunerea guvernului de a ⁠iniția negocieri de aderare la Uniunea Europeană, ‌a anunțat postul public de televiziune RUV, în condițiile în care mai sunt de numărat doar câteva voturi.

Accident violent în județul Timiș: patru răniți. Autorul este un șofer fără permis, care consumase alcool și furase mașina

O urmărire ca-n filme s-a încheiat cu un accident violent în județul Timiș. Un bărbat de 27 de ani, băut și fără permis, care încerca să scape de polițiști, a lovit o mașină în care se aflau două tinere și a proiectat-o într-o terasă.

Furtuna din ultimele zile de pe mare a adus la țărm două fragmente de drone militare, care nu reprezentau un pericol

Furtuna din ultimele zile de pe mare a adus sâmbătă la țărm două fragmente de drone militare.