Medalii de aur pentru Cătălina Ponor și Marian Drăgulescu la Cupa Mondială din Ungaria

Ultimul update: Miercuri 13 Septembrie 2017 15:17
Data publicarii: Duminica 10 Septembrie 2017 19:26
Catalina Ponor

Patru medalii au câştigat gimnaştii români participanţi la etapa de Cupă Mondială Challenge de la Szombathely (Ungaria), care s-a desfăşurat sâmbătă şi duminică. Cătălina Ponor şi Marian Drăgulescu au obţinut câte o medalie de aur şi una de argint.

Sâmbătă, în prima zi a finalelor competiţiei, Marian Drăgulescu a obţinut medalia de argint la sol (nota 14,200), în timp ce Laura Jurcă a fost pe locul 6 la paralele (12,833), iar Cristian Băţagă pe aceeaşi poziţie la inele (13,333).

Duminică, în a doua zi a finalelor, Cătălina Ponor a obţinut medalia de argint la sol (13,566) şi pe cea de aur la bârnă (13,933), iar Marian Drăgulescu pe cea de aur la sărituri (14,783).

De asemenea, Vlad Cotuna s-a clasat pe locul 4 la paralele (14,400), Maria Holbură pe aceeaşi poziţie la bârnă (12,266), iar Cristian Băţagă pe locul 5 la sărituri.

În total, cei 7 gimnaşti români prezenţi la Szombathely au evoluat în nouă finale.

Cupa Mondială Challenge de la Szombathely (Ungaria) a reprezentat unul din ultimele teste pentru sportivii tricolori înaintea participării la Campionatele Mondiale de la Montreal (2-8 octombrie).

Următorul test va fi susţinut de Larisa Iordache şi Ioana Crişan, la etapa de Cupă Mondială de la Paris (16-17 septembrie).

Catalina Ponor Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer

Sursa: News.ro

Larisa Iordache, aur la sol, la Universiada de la Taipei
Catalina Ponor, Marian Dragulescu si Larisa Iordache au fost decorati de presedintele Klaus Iohannis pentru performantele lor
Catalina Ponor, dupa aurul de la barna: Nici nu mai pot sa vorbesc, inca imi tremura mainile. Reactia Larisei Iordache
Marian Dragulescu, medalie de argint la sarituri, a doua pentru Romania, la CE de gimnastica de la Cluj
LA MARUTA
Anamaria Prodan, la terapia vampir și terapia cu laser
Anamaria Prodan, tratament pentru păr: "L-am nenorocit o viață!"

05:13
LA MARUTA
Cel mai recent clip al lui Pepe, în topurile online
Într-o oră era gata piesa! Totul a mers bine.