Medalii de aur pentru Cătălina Ponor și Marian Drăgulescu la Cupa Mondială din Ungaria

Ultimul update: Miercuri 13 Septembrie 2017 15:17
Data publicarii: Duminica 10 Septembrie 2017 19:26
Catalina Ponor

Patru medalii au câştigat gimnaştii români participanţi la etapa de Cupă Mondială Challenge de la Szombathely (Ungaria), care s-a desfăşurat sâmbătă şi duminică. Cătălina Ponor şi Marian Drăgulescu au obţinut câte o medalie de aur şi una de argint.

Sâmbătă, în prima zi a finalelor competiţiei, Marian Drăgulescu a obţinut medalia de argint la sol (nota 14,200), în timp ce Laura Jurcă a fost pe locul 6 la paralele (12,833), iar Cristian Băţagă pe aceeaşi poziţie la inele (13,333).

Duminică, în a doua zi a finalelor, Cătălina Ponor a obţinut medalia de argint la sol (13,566) şi pe cea de aur la bârnă (13,933), iar Marian Drăgulescu pe cea de aur la sărituri (14,783).

De asemenea, Vlad Cotuna s-a clasat pe locul 4 la paralele (14,400), Maria Holbură pe aceeaşi poziţie la bârnă (12,266), iar Cristian Băţagă pe locul 5 la sărituri.

În total, cei 7 gimnaşti români prezenţi la Szombathely au evoluat în nouă finale.

Cupa Mondială Challenge de la Szombathely (Ungaria) a reprezentat unul din ultimele teste pentru sportivii tricolori înaintea participării la Campionatele Mondiale de la Montreal (2-8 octombrie).

Următorul test va fi susţinut de Larisa Iordache şi Ioana Crişan, la etapa de Cupă Mondială de la Paris (16-17 septembrie).

Catalina Ponor Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer

Sursa: News.ro

Larisa Iordache, aur la sol, la Universiada de la Taipei
Catalina Ponor, Marian Dragulescu si Larisa Iordache au fost decorati de presedintele Klaus Iohannis pentru performantele lor
Catalina Ponor, dupa aurul de la barna: Nici nu mai pot sa vorbesc, inca imi tremura mainile. Reactia Larisei Iordache
Marian Dragulescu, medalie de argint la sarituri, a doua pentru Romania, la CE de gimnastica de la Cluj
MOMENTE VOCEA ROMANIEI
Scântei aprinse între Irina și Andra! Băieții sunt prinși la mijloc.

06:37
"Eu nu cred că ești o fată cuminte!" Tudor crează scântei și când nu se întoarce

04:55
Tudor la picioarele Irinei. Gestul îndrăzneț făcut de Tudor pentru a o împăca pe Irina

04:17
Tudor se luptă din răsputeri: "Smiley îți face o invitație la ieșire."

03:49
Irina apelează la ajutorul iubitului ei pentru a o convinge pe Daria. Tudor și Andra nu se lasă mai prejos

06:49
Smiley enervat la culme pentru prima data în 8 ani! Care este motivul?

03:58
Tudor Chirilă este mai fairplay decât Smiley? Ce spune Dumnezeul muzicii?

03:36
Intrigi între Tudor Chirilă și Smiley. Smiley merită doar o rățușcă, nu un trofeu!

02:34
VORBESTE LUMEA
Verdict, Dana Budeanu 19 Noiembrie 2018

23:18
VOCEA ROMANIEI
Tudor este nemulțumit de interpretarea unor concurente. "M-am simțit ca și cum am intrat într-un butic și am văzut o carpetă cu răpirea din Serai"

04:48
Simona Halep
Simona Halep se menține pe locul 1 în clasamentul WTA
Alexander Zverev a câștigat Turneul Campionilor, după ce l-a învins pe Novak Djokovic
Simona Halep, după ce a rămas fără antrenor: „Vom vedea cum va fi”
Un meci de-al Simonei Halep, desemnat meciul anului de WTA. Despre ce partidă este vorba
Meciul România-Lituania, sâmbătă, la Pro TV. Hagi, din nou în echipa națională
De ce susține Ilie Năstase că Simona Halep nu mai are nevoie de antrenor
Simona Hallep, Darren Cahill
Simona Halep, despre despărțirea de Darren Cahill: ”Nu e uşor să îmi aleg un alt antrenor”
Simona Halep nu va mai fi antrenată de Darren Cahill. Motivul invocat
Simona Halep, desemnată ambasadorul Universității Ovidius: „Nu regret nimic”
Campioană mondială la culturism, găsită moartă în locuința sa
România vrea să organizeze Cupa Mondială din 2030 şi Euro 2028. Soluţia autorităţilor
O naţională de tineret din Africa, trimisă după gratii. Ce infracţiuni au comis jucătorii