Lauren Davis: Am lăsat tot ce am avut pe teren şi am făcut tot ce puteam

Ultimul update: Vineri 26 Ianuarie 2018 17:50
Data publicarii: Sambata 20 Ianuarie 2018 07:08
lauren davis

Americanca Lauren Davis a declarat, după întâlnirea maraton cu Simona Halep, de la AusOpen, că a făcut tot ce a putut pentru a câştiga şi că are multe de învăţat din această întâlnire.

"Sunt foarte obosită. Sunt multe de luat din acest meci. Am jucat foarte bine. Am lăsat tot ce am avut pe teren şi am făcut tot ce puteam. Cred că sunt câteva lucruri pozitive de luat şi de învăţat din această partidă", a declarat Davis, potrivit WTA.

Simona Halep, locul 1 WTA, a învins-o, sâmbătă, cu scorul de 4-6, 6-4, 15-13, pe americanca Lauren Davis, locul 76 WTA, calificându-se pentru a treia oară în optimile de finală ale Australian Open.

Halep a salvat trei mingi de meci la scorul de 10-11, în cea mai lungă partidă a turneului, care a durat trei ore şi 45 de minute.

Simona Halep s-a calificat dramatic în optimi, la Australian Open. Victorie după aproape 4 ore de meci

lauren davis Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer

Sursa: News.ro

Simona, după meciul record de la Australian Open: ”Este imposibil să mă recuperez, dar voi lupta”

simona halep

Halep - Svitolina 0-6, 2-4 în finala de la Roma LIVE TEXT

Simona Halep rămâne numărul 1 mondial, după ce a învins-o în 2 seturi pe Caroline Garcia

Halep - Garcia 6 - 2, 6 - 3 în sferturi la Roma. În semifinale va juca cu Sharapova

Halep are nevoie de un tur în plus la Roma faţă de Wozniacki pentru a-şi păstra locul I WTA

Simona Halep, calificare automată în sferturile turneului de la Roma. Madison Keys s-a retras

Karolina Pliskova a spart scaunul arbitrului la Roma şi riscă sancţiuni. VIDEO

atletico madrid

Marseille - Atletico 0 - 3. Spaniolii au câștigat trofeul Europa League

Halep a învins-o pe Osaka, la Roma. Simona a pierdut doar un game în acest meci

Cristina Neagu: În România, din victorie se face nuntă şi din înfrângere înmormântare. Sunt dezamăgită

CSM Bucureşti a câştigat finala mică a Ligii Campionilor la handbal feminin

CSM Bucureşti, învinsă de Gyor cu 26-20, în semifinalele Ligii Campionilor de Handbal