Italia, eliminată de Suedia în barajul pentru Cupa Mondială din 2018

Ultimul update: Vineri 26 Ianuarie 2018 17:50
Data publicarii: Luni 13 Noiembrie 2017 23:49
Gianluigi Buffon

Italia va rata Campionatul Mondial din 2018 după ce a fost eliminată, la baraj, de Suedia, cu scorul general de 1-0.

Pentru prima oară în ultimii 60 de ani, Italia nu va participa la turneul final al Cupei Mondiale.

Suedia a învins-o în turul barajului cu 1-0, iar apoi, în retur, a făcut egal, 0-0 și va merge la anul în Rusia.

”Squadra Azzurra” a câștigat campionatul mondial de 4 ori, ultima oară în 2006, când a învins Franța la loviturile de departajare.

De cealaltă parte, Suedia nu a mai fost prezentă la turneul final al Cupei Mondiale din 2006.

Cosmin Contra, implicat într-un accident de maşină în București

Gianluigi Buffon Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer

Sursa: BBC

România-Turcia, 2 - 0. Gheorghe Grozav a marcat de două ori pentru echipa națională

FRF a schimbat logoul şi echipamentul echipei naţionale

Actuala soție a atacantului Mauro Icardi, dată în judecată de fostul partener

razvan burleanu, FRF, alegeri, ionut lupescu

Cum a pierdut Lupescu șefia FRF în fața lui Burleanu, deși a fost susținut de lideri ai puterii

Un campion belgian la ciclism a murit la 25 de ani. Mesajul transmis de tatăl său

Răzvan Burleanu a câștigat alegerile FRF. ”Deși nu a fost chiar un fleac, i-am ciuruit”

Echipa de handbal feminin CSM Bucureşti întâlnește Gyor, în semifinalele Ligii Campionilor

Caroline Wozniacki și Jelena Ostapenko încearcă să pronunţe numele Monicăi Niculescu

Sala de fitness eco. Clienții produc energie electrică în timp ce fac sport

Lucy Oliver

Poliţia investighează ameninţările la adresa soţiei arbitrului Michael Oliver

CSM București, calificată la turneul Final 4 al Ligii Campionilor, după ce a eliminat Metz

CSA Steaua - Rapid 1-3. Incidente grave în tribune: suporterii s-au luat la bătaie