Irina Begu, eliminată în turul trei la Wimbledon

Irina Begu
Profimedia

Jucătoarea Irina Begu, locul 43 WTA, a fost eliminată, vineri, în turul trei al tabloului de simplu feminin de la Wimbledon.

Irina Begu a fost învinsă de letona Jelena Ostapenko, locul 17 WTA şi favorită 12, cu scorul 3-6, 6-1, 6-1. Meciul a durat 1 oră şi 29 de minute.

Dintre românce, pe tabloul de simplu a rămas doar Simona Halep, locul 18 WTA şi cap de serie 16. Sportiva va juca în turul trei cu poloneza Magdalena Frech, numărul 92 mondial.

Jucătoarea română de tenis Irina Begu s-a calificat în runda a treia a turneului de Mare Şlem de la Wimbledon, miercuri, după ce a învins-o pe italianca Elisabetta Cocciaretto, cu 6-4, 6-4, potrivit Agerpres.

Irina Begu, 31 de ani, locul 63 WTA, a fost eliminată, luni, de la Roland Garros. În optimile de finală, sportiva noastră a fost învinsă de americanca Jessica Pegula, 28 de ani, locul 11 WTA, în trei seturi, scor 6-4, 2-6, 3-6.

Sorana Cîrstea s-a calificat în turul al treilea al turneului Australian Open. Irina Begu a fost eliminată

Sorana Cîrstea, 31 de ani, locul 38 WTA, s-a calificat în turul al treilea al turneului Australian Open, primul Mare Șlem al anului, după ce a învins-o, joi, cu scorul de 6-2, 6-4, pe Kristina Kucova din Slovacia, 31 de ani, locul 96 WTA.

Sorana Cîrstea şi Irina Begu s-au calificat în turul al doilea al turneului Australian Open

Jucătoarele române de tenis Sorana Cîrstea şi Irina Begu s-au calificat, marţi, în runda a doua a turneului Australian Open, primul Mare Şlem al anului, care are loc la Melbourne.

Halep și-a aflat adversara din primul tur al turneului US Open. Cu cine vor juca Sorana Cîrstea, Irina Begu și Ana Bogdan

Simona Halep, 29 ani, locul 13 WTA, cap de serie numărul 12, o va înfrunta pe Camila Giorgi, 29 de ani, poziția a 36-a în ierarhia mondială, în prima rundă a turneului US Open.

Ion Iliescu, pus oficial sub acuzare în dosarul Mineriadei. Este inculpat pentru săvârșirea de infracțiuni contra umanității

Parchetul General a anunţat oficial, vineri, punerea sub acuzare a fostului preşedinte Ion Iliescu pentru săvârşirea de infracţiuni contra umanităţii, în dosarul Mineriadei din iunie 1990.

Ucraina a retras de urgență o temută armă americană de pe front. Este prea slabă în lupta cu Rusia

Armata Ucrainei a decis să retragă una dintre armele pe care i le-a furnizat Washingtonul, după ce s-a constatat că este vulnerabilă în timpul atacurilor rusești.

Curtea Supremă din SUA a dezbătut imunitatea penală a lui Trump.
Curtea Supremă din SUA a dezbătut imunitatea penală a lui Trump. "Fără ea, nu vei face nimic, devii un președinte onorific"

Curtea Supremă a SUA a dezbăutut, joi, imunitatea penală a lui Donald Trump. Majoritar conservatoare, aceasta a părut să respingă argumentele candidatului republican la Casa Albă.