Anca Todoni, eliminată de Coco Gauff. România nu mai are nicio jucătoare în cursa pentru titlu la simplu de la Wimbledon

Anca Todoni
Facebook

Anca Todoni, locul 142 WTA şi venită din calificări, a fost eliminată, miercuri, de favorita 2, jucătoarea americană Coco Gauff, în turul doi al turneului de la Wimbledon.

Todoni, în vârstă de 19 ani, a fost învinsă de numărul 2 mondial cu scorul de 6-2, 6-1, într-o oră şi şase minute.

Pe tabloul principal de simplu feminin de la Wimbledon s-au mai aflat Sorana Cîrstea, Irina Begu, Jaqueline Cristian, Gabriela Ruse şi Ana Bogdan. Cele cinci sportive nu au reuşit să treacă de primul tur.

Reacția lui Gigi Becali după ce a fost implicat într-un nou accident de mașină

Jucătoarea de tenis Anca Todoni, locul 142 WTA şi venită din calificări, s-a calificat, luni, în turul doi la Wimbledon, al treilea grand slam al anului.

Coco Gauff a câștigat US Open, primul Grand Slam din carieră. Mesajele primite din partea lui Barack Obama şi Bill Clinton

Jucătoarea americană de tenis Coco Gauff, 19 ani, locul 6 WTA, a câştigat turneul US Open, învingând-o în finală pe belarusa Arina Sabalenka, 25 de ani, numărul 2 mondial.

Iga Swiatek a învins-o pe Coco Gauff şi a câştigat turneul de la Roland Garros a doua oară

Poloneza Iga Swiatek, numărul 1 mondial, a obţinut al doilea titlu la Roland Garros, după ce a învins-o în finală pe sportiva americană Coco Gauff, cap de serie 18, scor 6-1, 6-3.

Primele județe care scapă de caniculă. Valul de căldură începe să se restrângă. Unde persistă arșița. HARTĂ

Nordul și centrul României scapă joi de valul de căldură extremă care a afectat toată țara în ultimele zile. Spre sud însă canicula mai persistă, iar câteva județe sunt în continuare sub cod roșu.

România, criticată pentru legăturile cu instituții militare și de poliție din China. Academia dată ca exemplu negativ de SUA

România este criticată, într-un Raport prezentat în Comisia de Politică Externă a Senatului american, pentru legăturile unei instituţii de învăţământ militar cu o instituţie similară din China şi pentru cooperarea pe linie poliţienească cu Beijingul.

POLITICO, despre aleasa României: Șoșoacă va aduce un preot ca să sfințească Parlamentul European. ”Aici se întâlnesc dracii”

Diana Șoșoacă va aduce un preot ca să sfințească Parlamentul European, pentru că acolo ”se întâlnesc dracii”, iar la primul său vot ca europarlamentar a scris pe buletinul de vot mesaje anti-UE, LGBT și Ucraina.