Anca Todoni, eliminată de Coco Gauff. România nu mai are nicio jucătoare în cursa pentru titlu la simplu de la Wimbledon

Anca Todoni
Facebook

Anca Todoni, locul 142 WTA şi venită din calificări, a fost eliminată, miercuri, de favorita 2, jucătoarea americană Coco Gauff, în turul doi al turneului de la Wimbledon.

Todoni, în vârstă de 19 ani, a fost învinsă de numărul 2 mondial cu scorul de 6-2, 6-1, într-o oră şi şase minute.

Pe tabloul principal de simplu feminin de la Wimbledon s-au mai aflat Sorana Cîrstea, Irina Begu, Jaqueline Cristian, Gabriela Ruse şi Ana Bogdan. Cele cinci sportive nu au reuşit să treacă de primul tur.

Moment superb: ce a făcut Cristiano Ronaldo imediat după eliminarea Portugaliei de la EURO 2024

Jucătoarea de tenis Anca Todoni, locul 142 WTA şi venită din calificări, s-a calificat, luni, în turul doi la Wimbledon, al treilea grand slam al anului.

Coco Gauff a câștigat US Open, primul Grand Slam din carieră. Mesajele primite din partea lui Barack Obama şi Bill Clinton

Jucătoarea americană de tenis Coco Gauff, 19 ani, locul 6 WTA, a câştigat turneul US Open, învingând-o în finală pe belarusa Arina Sabalenka, 25 de ani, numărul 2 mondial.

Iga Swiatek a învins-o pe Coco Gauff şi a câştigat turneul de la Roland Garros a doua oară

Poloneza Iga Swiatek, numărul 1 mondial, a obţinut al doilea titlu la Roland Garros, după ce a învins-o în finală pe sportiva americană Coco Gauff, cap de serie 18, scor 6-1, 6-3.

Ce reduceri ar putea avea românii cu credite după ce BNR a decis să scadă dobânda cheie

Banca Națională a României a decis să scadă dobânda cheie pentru prima dată în ultimii ani, în care au fost doar de creșteri.

"Nu plec nicăieri". Joe Biden a făcut anunțul la un barbeque organizat la Casa Albă de Ziua națională a Statelor Unite

"Nu plec nicăieri" - a spus Biden la un barbeque organizat la Casa Albă pentru militari și familiile lor de Ziua națională a Statelor Unite.

Ce i-a spus Vladimir Putin lui Viktor Orban, aflat în vizită în Rusia, despre Ucraina și planul său de pace

Vladimir Putin a insistat vineri în faţa premierului ungar Viktor Orban asupra propunerii sale pentru a rezolva "criza" în Ucraina care prevede retragerea completă a forţelor ucrainene din 4 regiuni pe care Moscova le revendică în est și sud.