Ana Bogdan s-a calificat în semifinale la turneul WTA de la Varşovia

Ana Bogdan, în turul al doilea al turneului de la Wimbledon. Este a patra jucătoare din România calificată în runda secundă
Profimedia

Jucătoarea Ana Bogdan, locul 108 WTA, s-a calificat, vineri, în semifinalele turneului de categorie WTA 250 de la Varşovia.

Bogdan a învins-o pe sportiva braziliană Laura Pigossi, numărul 113 WTA, scor 6-1, 6-1, informează News.ro.

În faza următoare, românca o va întâlni pe câştigătoarea meciului Petra Martic (Croaţia), locul 56 WTA şi cap de serie 8 – Kateryna Baindl (Ucraina), 190 WTA.

Sportivul care și-a ucis iubita, prima apariție după ce a fost eliberat! Cum arată Oscar Pistorius după 9 ani de închisoare

Irina Begu, locul 45 WTA, a câştigat, duminică, turneul de categorie WTA 250 de la Palermo, al cincilea său trofeu la simplu în circuitul WTA.

Planurile lui Rafael Nadal după retragerea din tenis: Voi face sport atâta timp cât îmi va permite corpul

Tenismentul Rafael Nadal a vorbit într-un interviu despre planurile pe care le are după ce își va încheia cariera în tenis.

Cum a întâmpinat-o Ion Iliescu pe prima procuroare care cercetează Mineriada din 1990. Riscă închisoare pe viață

Fostul președinte Ion Iliescu este oficial suspect în dosarul Mineriadei din 13-15 iunie '90 pentru infracțiuni contra umanității.

Ciolacu, despre surparea din Slănic: „Ce vreți să fac? Să știu unde s-au făcut drumurile peste mine?”. Reacția Salrom

La Slănic, în Prahova, craterul din centrul orașului s-a adâncit cu 20 de centimetri și nimeni nu poate spune dacă surparea se va opri.

Piața imobiliară începe să își revină, dar vânzătorii nu mai negociază atât de mult. Unii caută și un an locuința perfectă

După o perioadă în care mulți au amânat achizițiile mari cum ar fi cumpărarea unei locuințe noi, cererea pe piața imobiliară începe să își revină.