Unde au ales studentii din Romania sa petreaca Pastele. "Normal ca mergem in club, ce sa facem altceva?"

×
Publicitate

La linie, in Gara de Nord din Bucuresti, au tras vineri seara trenurile distractiei.

Sute de tineri dornici de o vacanțta de neuitat, la malul marii, s-au imbarcat in vagoane cu destinatia Constanta, iar de acolo s-au indreptat repejor, după preferinte, catre Mamaia sau Vama Veche.

Daca cei mai multi erau nerabdatori sa se bucure de atmosfera din statiuni, au fost destui si cei care au mers cu dor catre casa, pentru sarbatori în familie.

Cu multa bucurie si energie debordanta, asa a inceput seria noptilor albe, pentru tinerii care au plecat vineri seara cu trenul spre litoral. Pe drum, si-au facut incalzirea si... planuri.

Tanara: "Normal ca mergem in club, ca s-au deschis toata cluburile din Mamaia, ce sa facem altceva. Mergem la distractie cum facem de obicei."

Tanara: "De ce sa stam acasa cand e vremea asa frumoasa, ne-am suit in tren si am plecat."

Avand in vedere ca sunt multi tineri cu dor de duca, a fost suplimentat si numarul trenurilor care circula in aceasta perioada.

Special pentru tineri, de sarbatori, CFR Calatori a introdus Trenurile Tinerilor si Trenurile Litoral. Cu 37 de lei, studentii se pot duce si se pot intoarce de la mare.

Daca pentru unii vacanta inseamna distractie cat cuprinde, pentru altii inseamna sarbatori alaturi de cei dragi, din familie.

Studenta: "As vrea sa ma duc la mare, dar o sa ma duc acasa de data asta. Abia astept sa ajung acasa, sa-mi vad familia, nu am mai fost de doua luni acasa, sarbatorile de Paste vin, ce-i mai frumos acasa se intampla."

Student: "Sarbatorile se simt altfel acasa cu familia si prietenii, tocmai de asta ne intoarcem acasa."

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Erling Haaland i-a șocat pe fani cu noul său look: ”Spune-mi că nu e adevărat”
FOTO Erling Haaland i-a șocat pe fani cu noul său look: ”Spune-mi că nu e adevărat”
Citește și...
Cumparaturi de Paste la miezul noptii. Ce si-au luat bucurestenii pe ultima suta de metri, pentru Sarbatori

E un adevarat carusel al listelor si al cumparaturilor, care ne tine pe toti in priza de cateva zile. Pregatirile pentru sarbatori au intrat pe ultima suta de metri, la fel si "expeditiile" in magazine.

Procesiune cu peste o mie de oameni pe strazile Buzaului. Credinciosii au refacut dumul de la Golgota la mormantul lui Iisus

Slujba Prohodului din Vinerea Mare a adus vineri seara multimi de credinciosi la bisericile din toata tara. Cu lumanari aprinse in mana, oamenii au rememorat punerea lui Iisus in mormant si asteapta acum marea sarbatoare a Invierii.
 

Pensiunile unde animalele se pot relaxa in timp ce stapanii sunt in vacanta. Cat costa o noapte intr-o camera speciala

''Ca sa nu existe discutii atunci cand stapanii pleaca in vacanta, animalele de companie se distreaza si ele".

Recomandări
Angajații din sănătate, consultați în privința noii legi a salarizării. Ilie Bolojan dă asigurări că veniturile nu vor scădea

Federația „Solidaritatea Sanitară” din România (FSSR) a anunțat că a început o consultare națională în rândul angajaților din sănătate privind impactul ultimei forme a proiectului legii salarizării, cea din 20 august 2026.

Ultima săptămână de PNRR. România a primit 13 miliarde de euro și mai are sute de ținte și jaloane de îndeplinit

România intră în ultima săptămână de implementare a PNRR, programul urmând să se încheie oficial la 31 august. Țara noastră are la dispoziție un buget de aproximativ 21 de miliarde de euro, format din granturi și împrumuturi.

Cod galben de caniculă în Capitală și 12 județe sudul țării. Temperaturile ajung la 37 de grade. HARTĂ

Administrația Națională de Meteorologie a emis duminică o atenționare Cod galben de temperaturi deosebit de ridicate, caniculă, disconfort termic, noapte tropicală pentru 12 județe și municipiul București, valabilă până luni la ora 10:00.