Cumparaturi si iar cumparaturi! Ultimele pe 2009

×
Publicitate

Multi romani au ales sa-si petreaca joi cateva din ultimele ore ale lui 2009 in magazine. Au dat iama in hipermarketuri si magazinele de cartier.


Unii pentru ca aveau nevoie de produsele uitate de pe listele intocmite zilele trecute, altii, la vanatoare de oferte. In primul caz, oamenii au cheltuit sume mici, pe bautura si fructe, in timp ce in al doilea au platit si mii de lei pe electronice pe care si le-ar fi luat oricum si dupa Revelion.

De ce a mai fost nevoie, se putea observa dupa grupurile formate pe la rafturi. Putini dintre cumparatorii intarziati au mai luat carucioare, cei mai multi s-au inarmat cu cosuri mici, in care au pus fructe, paine, peste si bauturi de tot felul.

Prin multime s-a infiltrat si o categorie speciala de clienti: oameni care aveau deja frigiderele pline. Au luat tot ce li s-a parut interesant, fara legatura cu noul an: electronice, cauciucuri, perne sau pilote.

In toate orasele, magazinele au avut clienti pana cand au inchis. Cele mai multe hipermarketuri se vor redeschide pe 2 ianuarie.

 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
Sfarsit de an cu inundatii in nordul tarii

UPDATE: A plouat ore in sir, astfel ca raurile s-au umflat, asa cum ne-au atentionat specialistii din vreme. Sunt multe localitati inundate si oameni care se intreaba cu ce au gresit de au venit apele peste ei.

Vezi programul RATB si METROREX in noaptea de Revelion

Atmosfera de Revelion pare sa fi cuprins Bucurestiul, insa nu va fi petrecere chiar pentru toata lumea. Si asta special pentru cei care vor sa cutreiere Capitala in noaptea dintre ani exista solutii.

Calendarul din foi de ceapa: 2010, un an secetos, dar si ploios!

Primavara cu ploi abundente si seceta in vara. Asta ne asteapta in 2010, cand nu ne vor ocoli nici inundatiile. Prognoza nu o dau meteorologii, ci o femeie din Bistra Muresului.

Recomandări
Nicușor Dan: „Partidele nu s-au înțeles pe legea salarizării. Și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR”

Președintele Nicușor Dan anunță că PSD, PNL, USR și UDMR nu au ajuns la un consens privind legea salarizării și și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR.

Peste 120 de aleși ar putea rămâne fără funcții dacă Legea integrității va fi promulgată. USR, avertisment pentru PNL

După o lună de dezbateri și nenumărate modificări, legea integrității a fost adoptată în Parlament cu articolul care prevede că aleșii găsiți în incompatibilitate sau conflict de interese, chiar și retroactiv, își pierd funcția.

Ungaria declară Rusia drept „amenințare” pentru Europa și ordinea mondială. Ruptură față de politica lui Viktor Orbán

Guvernul Ungariei a condamnat oficial agresiunea militară a Rusiei și și-a anunțat sprijinul pentru integritatea teritorială a Ucrainei, potrivit orientărilor politice publicate marți seara.