Englezoaicele vor urmasi de vikingi. Merg in Danemarca pentru inseminare

×
Publicitate

Tot mai multe femei din Marea Britanie calatoresc pana in Danemarca pentru a fi inseminate artificial, deoarece bancile de sperma de acasa sunt aproape goale.

Asta dupa ce o noua lege prevede ca toti donatorii sa-si faca publica identitatea, iar englezii nu vor sa se trezeasca peste ani cu o familie complet straina.In schimb in tara nordica, donatorii pot sa-si pastreze anonimatul, iar locul s-a transformat intr-un magnet pentru femeile care nu pot ramane insarcinate pe cale naturala sau n-au gasit un partener.

Asa se face ca in ultimii doi ani numarul pacientelor inseminate artificial acolo, majoritatea englezoaice, s-a dublat.

Articol recomandat de sport.ro
Prezentatoarea BBC, moment viral pe internet: ”Am avut o mică problemă”
Prezentatoarea BBC, moment viral pe internet: ”Am avut o mică problemă”
Citește și...
Proiecte CNAS: Acces mai larg la servicii medicale, mai puţină birocraţie, mai multă flexibilitate

Casa Națională de Asigurări de Sănătate a publicat în dezbatere proiecte care prevăd acces mai larg la servicii medicale, mai puțină birocrație și mai multă flexibilitate în sistemul medical.

Cum se vor putea programa românii la medic din noua platformă ”e-Sănătatea Mea”

Din luna septembrie, pacienții vor putea să își programeze online vizitele în ambulatoriile de specialitate din sistemul public. Apoi, doctorii vor putea emite rețete electronice și scrisori medicale direct prin noua platformă. 

Tusea care durează mai mult de 3 săptămâni indică una dintre cele mai grave boli. Avertismentul medicilor

Tusea care durează mai mult de 3 săptămâni, lipsa de aer sau apariţia sângelui în spută sunt simptome care trebuie investigate de un medic, deoarece pot indica existenţa unui cancer bronhopulmonar, avertizează medicii.

Recomandări
Cum se vor putea programa românii la medic din noua platformă ”e-Sănătatea Mea”

Din luna septembrie, pacienții vor putea să își programeze online vizitele în ambulatoriile de specialitate din sistemul public. Apoi, doctorii vor putea emite rețete electronice și scrisori medicale direct prin noua platformă. 

Debitul Dunării se apropie de un nivel critic. Ce riscă România dacă va fi oprit și reactorul 2 de la centrala Cernavodă

Este alertă pe piața energiei. Autoritățile au amânat deocamdată decizia de a opri și reactorul 2 de la centrala nucleară Cernavodă, din cauza debitului scăzut al Dunării. Însă pericolul nu a trecut, dimpotrivă. 

FK Auda - FCSB 4-1. Rușine istorică: ”Roș-albaștrii”, eliminați din Europa cu 7-3 la general de o echipă necunoscută

FCSB a fost învinsă și în meciul retur din Conference League, după ce în prima manșă a pierdut cu 3-2, iar ”roș-albaștrii” suferă o eliminare rușinoasă din Europa. Meciul FK Auda - FCSB s-a terminat cu scorul de 4-1, un neveromisil 7-3 la general.