Ciolacu îl laudă și îl critică pe Piedone în aceeași frază: E o victimă. După ce trece fumul de la grătare, ce rămâne?

62405806

Liderul PSD Marcel Ciolacu a declarat că îl cunoaşte pe Cristian Popescu Piedone de 30 de ani şi are respect pentru el, însă nu consideră că acesta are anvergura pentru a fi primarul Capitalei.

„Îmi pun întrebarea: dupa ce trece fumul de la grătare, ce program rămâne în urmă? Niciunul”, a adăugat preşedintele social-democraţilor.

„Domnul Piedone este un cunoscut de-al meu, ne cunoaştem cred că de 30 de ani, e un om pe care îl respect, un primar bun de sector, un om pe care îl putem considera o victimă pentru că avem două decizii contradictorii ale unor magistraţi, dar cu tot respectul pentru domnia sa nu are nicio anvergură pentru a fi primar general al Capitalei. Îmi pun întrebarea: după ce trece fumul de la grătare, ce program rămâne în urmă? Niciunul.

Cu alte cuvinte, e o iluzie fondată pe un fond distractiv, pe o prezenţă cum ne place tuturor pe TikTok, mai ales tineretului, dar fondul, fiindcă vorbim de primarul general al Capitalei, de fapt nu există”, a afirmat Marcel Ciolacu marţi, la Conferinţa de Alegeri a Organizaţiei PSD Bucureşti.

Articol recomandat de sport.ro
Gyokeres s-a împăcat după un an cu fosta sa prietenă, de care s-a despărțit dintr-un motiv absurd
Gyokeres s-a împăcat după un an cu fosta sa prietenă, de care s-a despărțit dintr-un motiv absurd
Citește și...
Socialiștilor europeni li se cere să analizeze legăturile PSD cu extrema dreaptă: „Nu și-a respectat angajamentul democratic”

Peste 30 de organizaţii civice cer socialiştilor europeni să ia măsuri privind asocierea PSD cu extrema dreaptă: „PSD nu şi-a respectat acest angajament de a proteja democraţia românească de cei care îi ameninţă valorile fundamentale”.

Ciprian Ciucu: „Nu e normal ca oraşul să aibă un buget de bazar, se strâng politicienii şi stabilesc din pix”

Primarul general Ciprian Ciucu a prezentat, joi, bugetul PMB pe 2026, acesta fiind cu 14,5% mai mare decât anul trecut.

PNL, reacție tăioasă pentru PSD, după ce Ilie Bolojan a desfiinţat cumulul pensie-salariu: „Tocmai asta deranjează”

Partidul Naţional Liberal transmite, joi, după ce Guvernul Bolojan a desfiinţat cumulul pensie-salariu, că tocmai asta deranjează, şi anume că guvernul atinge reţelele de privilegii pe care PSD le-a construit şi le-a apărat ani de zile.

Recomandări
Proiectul care interzice cumulul pensie-salariu la stat a fost adoptat de Guvern. Bolojan: „La Parlament în regim de urgență”

Guvernul a adoptat, în şedinţa extraordinară de joi, proiectul de lege care interzice cumulul pensiei cu salariul la stat.

Ninge în centrul României, la final de aprilie. Utilajele de deszăpezire au fost scoase pe drumurile montane în două județe

Un val de aer rece a cuprins România, iar la munte a nins din nou și s-a așternut zăpada. Temperatura este cu circa 10 grade mai coborâtă decât normalul perioadei, iar vântul care bate cu putere face ca frigul să pară și mai pătrunzător.

Cursul oficial BNR, la un maxim istoric. Criza politică depreciază moneda națională de pe o zi pe alta

Moneda naţională s-a depreciat joi, în raport cu euro, care a fost calculat de Banca Naţională a României (BNR) la 5,1417 lei, în creştere cu 4,13 bani (0,8%) faţă de cotaţia precedentă, de 5,1004 lei, înregistrând un nou maxim istoric.