Rezultate Loto 6/49 de duminică, 24 martie. Care sunt numerele norocoase

Loto
Inquam Photos / Octav Ganea

Duminică, 24 martie, au loc noi extrageri la Loto 6/49, Noroc, Joker, Noroc Plus, Loto 5/40 și Super Noroc.

Duminică sunt programate noi trageri Loto 6/49, Noroc, Joker, Noroc Plus, Loto 5/40 şi Super Noroc, după ce la tragerile de joi Loteria Română a acordat 15.954 de câştiguri, în valoare totală de peste 1 milion de lei.

Rezultate Loto 6/49, duminică, 24 martie:

· Loto 6/49: 28, 29, 18, 3, 37, 47

· Noroc: 4 9 0 9 1 5 7

· Joker: 28, 3, 26, 45, 10 + 2

· Super Noroc: 2 4 3 5 5 5

Premiu uriaș la Loto 6/49

La Loto 6/49 se înregistrează, la categoria I, un report de peste 5,45 milioane de lei (peste 1,09 milioane de euro), iar la Noroc este în joc un report cumulat în valoare de peste 8,89 milioane de lei (peste 1,78 milioane de euro).

La Joker, la categoria I, se înregistrează un report de peste 632.200 de lei (peste 127.000 de euro), la categoria a II-a reportul este de peste 82.600 de lei (peste 16.600 de euro), iar la categoria a III-a este în joc un report în valoare de peste 33.400 de lei. La Noroc Plus se înregistrează la categoria I un report în valoare de peste 70.500 de lei (peste 14.000 de euro).

La Loto 5/40 este în joc, la categoria I, un report de peste 913.900 de lei (peste 183.700 de euro).

La Super Noroc se înregistrează, tot la categoria I, un report în valoare de peste 3.000 de lei.

La tragerea Loto 5/40 de joi, la categoria a II-a s-a înregistrat un câştig în valoare de 92.558,80 lei. Biletul norocos a fost jucat la o agenţie loto din Ploieşti.

Sportivul care și-a ucis iubita, prima apariție după ce a fost eliberat! Cum arată Oscar Pistorius după 9 ani de închisoare

Joi, 21 martie, au loc noi trageri Loto 6/49, Noroc, Joker, Noroc Plus, Loto 5/40 și Super Noroc.

Cinci persoane din Marea Britanie au câștigat câte un milion de lire sterline la loto (peste un milion de euro) și nu și-au revendicat încă premiile, scrie The Independent.

Românul care a câștigat 5,86 mil. de euro la tragerea Joker de la Loto și-a ridicat banii. Joacă aceleași numere de 10 ani

Câştigătorul premiului de categoria I la tragerea Joker din 14 martie s-a prezentat, luni, la sediul central al Loteriei Române şi şi-a ridicat câştigul, în valoare de 29,133 milioane de lei (peste 5,86 milioane de euro), informează compania.

Extragerile Loto 6/49, duminică, 17 martie 2024. Care sunt numerele câștigătoare

Duminică, 17 martie, au avut loc noi trageri Loto 6/49, Noroc, Joker, Noroc Plus, Loto 5/40 și Super Noroc, după ce joi, 14 martie, Loteria Română a acordat 17.372 de câştiguri în valoare totală de peste 30,55 milioane de lei.

Un clujean a dat lovitura. Cu 20 de lei a câștigat trei premii la Loto în aceeași zi

Un român a câștigat, joi, premiul cel mare la categoria Joker: peste 5,86 de milioane de euro, dar și alte două premii de categoria a II-a.

România, evitată de transportul de arme americane către Ucraina. Traseul-surpriză ales în detaliu de SUA prin Europa

Pentagonul pregătește mult timp livrările de muniție către Ucraina, iar armele americane au un traseu bine stabilit prin Europa pentru a ajunge în posesia trupelor ucrainene.

Gabriel Liiceanu: Politicienii au furat sume “înspăimântătoare” - cât 400 de spitale, 600 de școli și 1.700 km de autostradă

Clasa politică din România, „care ne-a adus pe primul loc în clasamentele de corupție ale Europei”, a furat în ultimii 34 de ani sume “înspăimântătoare”, cu care am fi putut construi 400 de spitale de top, 600 de școli și 1700 km de autostradă.

Batavul caută sprijinul Turciei
Mark Rutte, adversarul lui Iohannis în cursa pentru șefia NATO, a bătut la ușa lui Erdogan. Batavul caută sprijinul Turciei

Preşedintele Recep Tayyip Erdogan a declarat că speră că următorul secretar general al NATO va acorda prioritate preocupărilor legate de terorism ale Turciei în timpul întâlnirii de vineri cu Mark Rutte, favorit pentru a prelua postul.