Mesajul pe care David Popovici l-a transmis fanilor după cursa teribilă de la 100 de metri liber: „V-am simţit!”

david popovici
IMAGO

David Popovici a transmis un mesaj în social media, după evoluţia de la Jocurile Olimpice de la Paris.

Înotătorul român a transmis pe Facebook mesajul „V-am simţit! Vă mulţumesc! România”.

La Paris, sportivul de 19 ani a câştigat aurul la 200 metri liber şi bronzul la 100 metri liber.

Cu medaliile lui David, România a ajuns la 310 medalii în istoria Jocurilor Olimpice de vară.

David Popovici trage un semnal de alarmă. Dezvăluiri uluitoare și mesaj ferm pentru politicieni. "Trebuie să facem ceva!"
Mesajul surprinzător al lui Vladimir Putin pentru poporul rus. De ce se teme liderul de la Kremlin

David Popovici, campion olimpic la 200 metri, a câștigat miercuri seara medalia de bronz în finala probei de 100 de metri liber, la Jocurile Olimpice de la Paris 2024.

Cu VOYO ai acces LIVE la canalele TVR și poți urmări Jocurile Olimpice de la Paris de oriunde vrei tu, pe orice device!

*Program disponibil prin retransmisia integrală și nealterată a canalelor TVR conform regulilor must-carry"

Viața lui Doroftei în Canada: ”Erau zile când nu măncam, mă dureau mâinile”. Îi trimitea ”târâș, dar fericiți” acasă

David Popovici, campion olimpic la 200 metri, a câștigat, miercuri seara, încă o medalie la Jocurile Olimpice de la Paris: bronzul la 100 de metri liber, proba regină a natației.

Medaliat cu aur în proba de 200 de metri liber și cu bronz în cea de 100 de metri liber, la Jocurile Olimice de la Paris, David Popovici, 19 ani, a declarat, în miercuri noaptea, că își dorește ca performanțele sale să aducă mai multe investiţii în sport.

David Popovici a câștigat bronzul la 100 m liber, la Jocurile Olimpice de la Paris. A fost cea mai rapidă finală din istorie

David Popovici a câștigat medalia de bronz la proba de 100 de metri liber, la Jocurile Olimpice de la Paris. Câștigătorul aurului, Zhanle Pan, a doborât recordul mondial care aparținea chiar lui David Popovici, în cea mai rapidă finală din istorie.

Ce loc ocupă România în clasamentul pe medalii la Jocurile Olimpice de la Paris după a patra zi

România ocupă locul 16 în clasamentul pe medalii la Jocurile Olimpice de la Paris, după patru zile de competiţie. Singura medalie a României este aurul la 200 metri liber obţinut de David Popovici.

David Popovici luptă astăzi pentru aurul olimpic de la 100 de metri liber. Programul sportivilor români la JO, 31 iulie

David Popovici luptă, miercuri, pentru un nou titlu olimpic, de această dată la 100 de metri liber, după ce luni s-a impus la 200 metri liber. Finala este programată la ora 23.39, iar Popovici s-a calificat cu al cincilea timp.

A fost declarată stare de alertă în Galați și Vaslui. Măsurile adoptate de autorități pentru următoarele 30 de zile

În judeţele Galaţi şi Vaslui, puternic afectate de inundații, a fost instituită stare de alertă. Ministrul de Interne, Cătălin Predoiu, a admis, luni seară, solicitarea autorităţilor locale.

Cutremur puternic în România, luni după-amiază. Seismul cu magnitudinea de 5,4 a fost resimțit și în București

Un cutremur puternic, cu magnitudinea 5,4, a avut loc, luni, în România. Seismul s-a resimţit şi la Bucureşti.

Primele imagini din timpul cutremurului care a zguduit România. Ce a surprins o cameră din Buzău. VIDEO

Un cutremur puternic, cu magnitudinea de 5,4, s-a produs, luni după-amiază, în judeţul Buzău, arată Institutul Naţional pentru Fizica Pământului.