Uraganul Sandy a dat batai de cap si reporterilor care transmiteau din mijlocul urgiei. VIDEO

×
Publicitate

Asadar de cateva zile, uraganul Sandy a acaparat micile ecrane ale americanilor detronand campania prezidentiala. Echipati ca pentru sfarsitul lumii, zeci de reporteri au fost batuti de vant si de ploaie, transmitand din mijlocul urgiei.

Nu le-a fost usor, iar cativa s-au vazut nevoiti chiar sa-si abandoneze misiunea, ca sa scape cu viata. Reporterii care s-au aventurat pe malul oceanului s-au trezit in fata unui inamic greu de invins: vantul.

Multi au gustat furtuna la propriu. S-a intamplat si ca stirea sa fie sacrificata in favoarea sigurantei. Si multe caciuli sau sepci au disparut in misiune.

Pe langa vremea cumplita, unii reporteri au mai avut de-a face si cu niste cetateni cu chef de gluma:

 

 

 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Lewis Hamilton și-a oficializat relația cu Kim Kardashian pe Instagram
FOTO Lewis Hamilton și-a oficializat relația cu Kim Kardashian pe Instagram
Citește și...
Impactul economic al uraganului Sandy ar putea depasi 20 de miliarde de dolari

Impactul economic al uraganului Sandy va depasi 20 de miliarde de dolari dupa ce furtuna care a lovit coasta de Est a Statelor Unite a provocat pagube cladirilor si a inundat tunelurile de metrou din New York, scrie Bloomberg. 

Cantaretul de jazz si soul Terry Callier a murit la varsta de 67 de ani

Cantaretul si compozitorul american de jazz si soul Terry Callier, care a colaborat cu Massive Attack si Beth Orton, a murit duminica, la varsta de 67 de ani, intr-un spital din Chicago, informeaza bbc.co.uk.

Rapite si supuse ritualurilor de magie neagra. Ce li se intampla unor tinere cand ajungeau in Anglia

Un traficant de carne vie din Nigeria, care se folosea de practici oculte ca sa atraga copii pe care ii folosea apoi ca sclavi sexuali, a fost condamnat duminica la 20 de ani de inchisoare.

Recomandări
Comisia Europeană respinge proiectul legii salarizării - SURSE. România pierde 770 de milioane de euro dacă nu îl schimbă

Discuțiile purtate de miniștii interimari Alexandru Nazare și Dragoș Pîslaru, cu reprezentanții Comisiei Europene s-au încheiat, iar Bruxelles-ul nu este de acord cu proiectul legii salarizării prezentat de partea română.

Admiterea paralelă la liceu ar putea fi amânată. Părinții contestă examenele suplimentare: Pot crea inegalități

Admiterea la liceu organizată în unitățile de învățământ după Evaluarea Națională ar putea fi amânată. Asociațiile de părinți și ONG-urile susțin că acest examen produce inegalități, iar un deputat a cerut o amânare de patru ani a acestui examen.

Se schimbă regulile pe litoral. Românii care nu vor respecta indicațiile salvamarilor vor risca amenzi uriașe

O propunere legislativă depusă la Parlament prevede delimitarea şi supravegherea zonelor de îmbăiere de pe litoralul Mării Negre şi de pe apele interioare, precum ştranduri, lacuri şi râuri.