2, 4, 23, 38, 46 si... 23. Numerele care i-au schimbat destinul

60563069

Aceste sase numere au transformat un locuitor din orasul american Maryland intr-unul dintre cei mai bogati oameni ai lumii si i-a schimbat definitiv destinul.

Nu mai putin de 1,5 miliarde de dolari au cheltuit americanii zilele acestea pentru a juca la loterie.

Numerele extrase vineri seara in Atlanta sunt 2, 4, 23, 38, 46, Mega Ball 23. Si, potrivit presei americane, exita cel putin un bilet castigator, in Maryland.

Potul de saptamana aceasta, cel mai mare din istorie, a fost de 640 de milioane de dolari.

Premiul cel mare a ajuns la 640 de milioane de dolari, dupa luni intregi in care nimeni n-a ghicit combinatia de 6 numere.

Asa ca oamenii au stat la coada sa-si ia un bilet, poate-poate devin miliardari pe jumatate.

Loteria Mega Milioanelor se joaca in 42 de state si Washington DC. Cel mai ieftin bilet costa un dolar, iar jucatorii au o sansa la 176 de milioane sa nimereasca toate numerele.

Ultima oara premiul cel mare a fost castigat in ianuarie si a fost in valoare de 72 de milioane de dolari.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Japonia va distruge racheta nord-coreeana daca aceasta va deveni o amenintare

Ministrul japonez al Apararii a ordonat vineri trupelor nipone sa distruga racheta care trebuie sa fie lansata in curand de Coreea de Nord in cazul in care va ameninta teritoriul arhipelagului, a raportat presa nipona, citata de AFP.

Nicolas Sarkozy, pe primul loc in sondaje in turul intai al alegerilor prezidentiale

Nicolas Sarkozy este prezentat de toate sondajele pe primul loc in intentiile de vot din primul tur al alegerilor prezidentiale, marcand o rasturnare de situatie inceputa din februarie si care afecteaza pozitia socialistului Francois Hollande.

Economia subterana a Italiei, egala cu PIB-ul insumat al Romaniei, Finlandei,Portugaliei si Ungariei

Economia subterana din Italia, incluzand munca la negru, activitatile Mafiei sau inchirierea de proprietati fara plata taxelor, a reprezentat anul trecut 35% PIB-ul tarii.

Recomandări
Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Două noi centrale, la Constanța și Arad, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. Când vor începe să funcționeze

Premierul interimar Ilie Bolojan anunță că două proiecte importante de modernizare a sistemelor de termoficare, finanțate prin PNRR, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. 

Nicușor Dan a promulgat legea ANI, care îl lasă fără funcție pe Dominic Fritz, fără să o trimită înapoi. Are și o explicație

Președintele Nicușor Dan a anunțat, vineri, că a promulgat Legea pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul integrității în forma care i-a fost transmisă de către Parlamentul României, fără să o mai trimită înapoi, la reexaminare.