Pedeapsa bărbatului care a răpit o fetiță de pe stradă. VIDEO cu operațiunea de salvare

×
Publicitate

În statul american Texas, un bărbat a fost condamnat la închisoare pe viaţă pentru răpirea unei fetiţe de 8 ani, chiar de pe stradă. Autorităţile americane au dat publicităţii imagini din timpul operaţiunii de salvare a copilei.

În luna mai, individul a răpit-o pe fată chiar de lângă mama ei, de pe stradă. A băgat-o într-o maşină şi a fugit. Poliţiştii au avut noroc: un prieten al fugarului i-a observat maşina parcată în faţa unui hotel şi a chemat poliţia.

Oamenii legii au intervenit prompt şi au reuşit să-l aresteze pe bărbat într-un timp foarte scurt, iar fetiţa a ajuns teafără înapoi în braţele mamei.

Cel care a răpit-o pe fetiţă are 51 de ani şi a fost condamnat acum la închisoare pe viaţă, cea mai mare pedeapsă prevăzută pentru răpire în Texas.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Lewis Hamilton și-a oficializat relația cu Kim Kardashian pe Instagram
FOTO Lewis Hamilton și-a oficializat relația cu Kim Kardashian pe Instagram
Citește și...
SUA nu mai consideră coloniile israeliene din Cisiordania ca fiind ilegale. Reacțiile UE și ale țărilor arabe

Secretarul de stat american Mike Pompeo a anunţat luni că Statele Unite nu mai consideră că statutul coloniilor israeliene din Cisiordania sunt ilegale.

Motivul pentru care Will Smith și Helen Mirren au ales să doarmă pe străzi

Marile vedete ale cinematografiei se implică într-o cauză nobilă: ajutorarea persoanelor fără adăpost.

Exerciții în Marea Neagră cu cel puțin zece nave de război rusești

Rusia a început marţi o nouă serie de exerciţii de anvergură în Marea Neagră, la care participă cel puţin zece nave de război, precum şi aviaţia staţionată în Crimeea.

Recomandări
Ședință la Cotroceni după ce Comisia Europeană a respins legea salarizării. Ce probleme are proiectul în forma actuală

Preşedintele Nicuşor Dan se va întâlni joi, la Palatul Cotroceni, cu liderii din fosta coaliţie guvernamentală şi miniștrii demiși ai Finanţelor şi Fondurilor Europene, pentru a discuta despre stadiul proiectelor finanţate prin PNRR.

Parlamentarii s-au răzgândit, la trei ani după ce au votat pentru examen de admitere la liceu. Acum vor să amâne concursul

Admiterea la liceu, pe care unitățile de învățământ au varianta de a o organiza din 2027 după Evaluarea Națională, ar putea fi amânată. Asociațiile de elevi, părinți și ONG-urile reclamă că acest examen produce inechități.

Calculele Ministerului Educației. Câți bani ar economisi dacă ar tăia din bursele copiiilor orfani și din familii sărace

Propunerea de a tăia bursele școlare în vacanță este criticată. Zeci de organizații neguvernamentale atrag atenția că mii de copii ar putea fi nevoiți să renunțe la cursuri.