Fiscul din Bulgaria urmareste averea bogatasilor din elicopter!

60363313

Fiscul bulgar va extinde la nivelul intregii tari, pe parcursul unei saptamani, operatiunea prin care sunt urmarite din elicopter proprietatile imobiliare de lux, a anuntat, duminica, seful institutiei, Krasimir Stefanov.

Anuntul oficialului vine dupa ce, vineri, un elicopter al Detasamentului Aerian 28 a realizat o inregistrare video a proprietatilor imobiliare de lux din sudul Sofiei, la cererea Agentiei Nationale Bulgare pentru Venituri.

Fiscul intentioneaza sa foloseasca datele pentru a verifica veniturile declarate de proprietari. "Estimam ca aceasta operatiune va aduce la buget venituri suplimentare de circa 10 milioane de leva (circa cinci milioane de euro)", a spus Stefanov. Oficialul s-a declarat uimit de ce a vazut din elicopter in jurul Sofiei in timpul operatiunii de vineri.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Diletta Leotta a încins atmosfera în Ibiza: imaginile care au atras toate privirile
FOTO Diletta Leotta a încins atmosfera în Ibiza: imaginile care au atras toate privirile
Citește și...
Un mort și 13 răniți în urma impactului avionului de mici dimensiuni cu cea mai înaltă clădire din Beijing

Pilotul avionului de mici dimensiuni care a intrat într-un zgârie-nori, vineri, la Beijing, a murit, iar alte 13 persoane au fost rănite, anunţă sâmbătă autorităţile chineze, relatează The Associated Press.

„Prietenii lui Putin”, informați de Ucraina cu privire la o posibilă întâlnire privind încetarea războiului. Cine a răspuns

Președintele ucrainean Volodimir Zelenski a declarat că Ucraina a transmis propuneri „prietenilor lui Putin” cu privire la o posibilă întâlnire privind încetarea războiului.

Un petrolier a fost lovit în Strâmtoarea Ormuz de un proiectil neidentificat

Un petrolier a fost lovit de un proiectil neidentificat în Strâmtoarea Ormuz, a anunţat sâmbătă agenţia maritimă britanică UKMTO, după primul schimb de lovituri între SUA şi Iran de la încheierea memorandumului de înţelegere la mijlocul lunii iunie.

Recomandări
De aproape două luni, România este condusă de un Guvern demis în Parlament. De ce nu expiră interimatul miniștrilor

La aproape două luni de la declanșarea crizei politice, România continuă să fie administrată de un Guvern interimar, în timp ce mai multe ministere sunt conduse de miniștri care au preluat și alte portofolii după demisia reprezentanților PSD. 

PSD are deja programul de guvernare pentru Sorin Grindeanu, dar încă nu și-a asigurat o majoritate în Parlament

PSD a terminat de scris programul de guvernare, asta înainte ca Sorin Grindeanu să aibă o majoritate care să-i asigure învestirea în Parlament.

„Prietenii lui Putin”, informați de Ucraina cu privire la o posibilă întâlnire privind încetarea războiului. Cine a răspuns

Președintele ucrainean Volodimir Zelenski a declarat că Ucraina a transmis propuneri „prietenilor lui Putin” cu privire la o posibilă întâlnire privind încetarea războiului.