Un elicopter cu 5 oameni la bord s-a prabusit in Hawaii. Un martor a filmat a filmate scenele de cosmar

61775754

Un elicopter privat cu cinci oameni la bord s-a prabusit joi seara la Pearl Harbor, in Hawaii, iar scena a fost filmata de o turista.

Unul dintre pasageri, un adolescent, este in stare critica in urma accidentului. Ceilalti patru au scapat cu spaima.

prabusire elicopter

Elicopterul s-a pravalit in apa, la numai cativa metri de tarm, sub privirile uluite ale unui grup de turisti care tocmai vizitau Muzeul Pearl Harbour.

prabusire elicopter

 
Articol recomandat de sport.ro
FOTO Clara a spus totul despre iubitul cu 53 de ani mai în vârstă: ”Primesc multe critici”
FOTO Clara a spus totul despre iubitul cu 53 de ani mai în vârstă: ”Primesc multe critici”
Citește și...
Rusia atacă din nou Ucraina. Explozii și incendii la Kiev, după un nou val de rachete

Kievul a fost din nou ținta unui atac cu rachete rusești, miercuri dimineața devreme, relatează presa locală.

Statele Unite au revocat licența care permitea vânzarea petrolului iranian. Prețul țițeiului a urcat cu peste 5%

Statele Unite au revocat marți licența care permitea vânzarea de petrol iranian, după atacurile asupra unor petroliere din Strâmtoarea Ormuz, în urma cărora Washingtonul a avertizat Teheranul că vor exista consecințe.

A reizbucnit războiul din Iran. SUA au lovit peste 80 de ținte, Teheranul anunță un ”răspuns zdrobitor”. Sirene în Bahrain

Armata SUA a finalizat cea mai recentă rundă de atacuri împotriva Iranului, lovind peste 80 de ţinte, potrivit Comandamentului Central al SUA (CENTCOM), citat de CNN.

Recomandări
Erdogan i-a primit pe liderii NATO la dineul oficial de la Ankara. Nicușor Dan, lângă Trump în fotografia de grup

Președintele Turciei, Recep Tayyip Erdoğan, și soția sa i-au primit marți seară pe liderii statelor membre NATO la recepția și dineul oficial organizate la Complexul Prezidențial din Ankara, înaintea debutului summitului Alianței.

Cum funcționează GlobalEye, noul sistem avansat de supraveghere al NATO de care va beneficia și România

După mai bine de 40 de ani, NATO începe cea mai amplă modernizare a sistemului său de avertizare aeriană. 

Premieră istorică: Misiune spațială condusă din România. Un satelit pentru securitatea cibernetică, plasat pe orbită

România marchează o premieră în industria spațială europeană. Un satelit construit pentru a testa apărarea cibernetică în spațiu a fost lansat cu succes din California.