De ce nu pierde nimeni nicio luptă în ”Fast and Furious”. Pretențiile jenante ale actorilor

Dwayne Johnson și Jason Statham
Universal

Detalii pe cât de amuzante pe atât de jenante despre cerințele contractuale ale actorilor Dwayne Johnson și Jason Statham pentru franciza ”Fast and Furious” fac deliciul presei americane.

Potrivit jurnalistului Erich Schwartzel de la Wall Street Journal niciun actor din seria ”Fast and Furious” nu vrea să piardă o bătălie, așa că au negociat ca fiecare să dea un număr egal de pumni în filme.

Aparent, Jason Statham care-l interpretează pe Shaw în franciză a negociat cu producătorii limita până la care poate fi ”bătut” în filme. Dwayne Johnson care-l interpretează pe Hobbs a apelat și el la producători, editori și coreografi de luptă să fie sigur că dă cu pumnul la fel de mult pe cât încasează.

Jurnalistul a dezvăluit cum Dwayne Johnson a modificat o scenă din ”The Fate of the Furious” (2017) astfel încât să nu apară că e slab pentru că trebuia să zacă la picioarele lui Vin Diesel. La rândul lui, Vin Diesel a apelat la sora sa pentru ca această să numere câți pumni încasează în fiecare scenă de luptă pentru ca să dea înapoi.

Potrivit jurnalistului dacă verificați întreaga franciză ”Fast and Furious”, veți observa că rar cineva câștigă o luptă. Pentru a satisface masculinitatea fragilă a actorilor, aproape toate luptele se încheie la egalitate sau nedecise pentru că misterios intervine o forță din exterior.

Citește și
canistre leva
Un bulgar s-a dus la bancă să schimbe în euro trei canistre pline cu monede leva. Ce a urmat

O scenă de bătaie celebră între Statham și Johnson din Furious 7 (2015) s-a terminat nedecisă cu intervenția bizară a unui elicopter care a tras o rachetă distrugând zona dintre cei doi actori. Totul s-a petrecut astfel pentru că niciunul dintre cei doi actori nu a vrut să pară că e slab dacă pierde înfruntarea.
 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Așa arată astăzi stadionul din România reabilitat cu 20 de milioane de euro în urmă cu nici doi ani
FOTO Așa arată astăzi stadionul din România reabilitat cu 20 de milioane de euro în urmă cu nici doi ani
Citește și...
Jason Statham se luptă cu un un rechin preistoric de 22 de metri în noul său film
Jason Statham se luptă cu un un rechin preistoric de 22 de metri în noul său film

Jason Statham este de acum şi eroul care învinge monstrul. Proaspăt tătic, campionul din peliculele de acțiune a fost asaltat de fani, la Los Angeles, la premiera filmului SF "MEG. Confruntare în adâncuri".

Recomandări
“România se poate trezi peste noapte într-o situație infernală”, alimentată de revizionismul lui Trump și Putin | INTERVIU
“România se poate trezi peste noapte într-o situație infernală”, alimentată de revizionismul lui Trump și Putin | INTERVIU

România riscă să intre într-o zonă de insecuritate majoră, într-un context internațional tot mai volatil, în care revizionismul lui Donald Trump și Vladimir Putin ar putea încuraja și alte state din Europa de Est să conteste suveranitatea țărilor vecine.

Cum a ajuns rialul să aprindă butoiul de pulbere iranian. Republica Islamică e mai slabă ca oricând și există doar 3 scenarii
Cum a ajuns rialul să aprindă butoiul de pulbere iranian. Republica Islamică e mai slabă ca oricând și există doar 3 scenarii

Prăbușirea rialului la un curs de 1,4 milioane pentru un dolar american a zdruncinat piața deja fragilă a Iranului și a declanșat greve în Marele Bazar din Teheran, care apoi au explodat în cele mai sângeroase proteste din istoria recentă a Iranului.

Alertă în județul Teleorman. O navă care transporta peste 1.100 de tone de fertilizator a început să se scufunde
Alertă în județul Teleorman. O navă care transporta peste 1.100 de tone de fertilizator a început să se scufunde

Autorităţile din Teleorman au anunțat că au constatat o creştere a indicatorilor de amoniu în Dunăre, după ce o navă care transporta peste 1.100 de tone de fertilizator a început să se scufunde în zona Portului Zimnicea.