Cutremur puternic produs miercuri. Ce magnitudine a avut și unde a lovit

61645586

Un cutremur cu magnitudinea 6,4 a fost înregistrat miercuri, a anunțat Centrul seismologic european-mediteranean (EMSC).

Un cutremur cu magnitudinea de 6,4 grade s-a produs în sudul Filipinelor, a anunțat, miercuri, Centrul seismologic european-mediteranean (EMSC).

Epicentrul cutremurului a fost înregistrat la 130 de kilometri de orașul General Santos, situat în regiunea Soccsksargen. Cutremurul a avut loc la o adâncime de 121,7 kilometri.

Oamenii au declarat că tremurul a fost lung și ușor. Până în prezent nu au fost raportate pagube sau victimel, anunță agenția de presă Baha.

Articol recomandat de sport.ro
Istvan Kovacs, făcut praf după ultimul meci din Champions League! Ce ar fi spus arbitrul român
Istvan Kovacs, făcut praf după ultimul meci din Champions League! Ce ar fi spus arbitrul român
Citește și...
Rusia îşi testează sistemul public de alertă, declanșând sirene. Timp de un minut emisiile radio şi tv vor fi întrerupte

Ministerul rus al Situaţiilor de Urgenţă anunţă că urmează să-şi testeze sistemul public de alertă în toate regiunile, miercuri, care constă în pornirea sirenelor şi întreruperea transmisiunilor radio şi de televiziune, relatează CNN.

Pentru a putea deţine un automobil, cetățenii din Singapore au nevoie de un certificat care costă 106.000 dolari

Pentru a deţine un automobil în Singapore, un cumpărător trebuie să liciteze mai întâi pentru un certificat special care în prezent costă peste 106.000 de dolari, echivalentul a patru automobile hibride Toyota Camry.  

Universitatea unde îți poți lua masterul în magie și științe oculte

Programul de studiere a magiei și a științelor oculte care va începe în 2024 va fi primul de acest tip din Marea Britanie, a anunțat Universitatea din Exeter.

Recomandări
LIVE UPDATE. Legea integrității, vot final. Senatorii decid soarta unui proiect de care depind 770 de milioane de euro

Senatorii decid prin vot, astăzi, soarta Legii ANI, cunoscută și drept ”Legea integrității”, care este jalon în PNRR și de care depind aproximativ 770 de milioane de euro pentru România, termenul fiind 31 august. Senatul este cameră decizională.

Momentul în care o dronă cu explozibil descoperită pe plaja Olimp a fost detonată controlat | VIDEO

Un fragment de dronă a fost găsit, miercuri dimineaţă, pe plaja din Olimp. Accesul turiştilor în zonă a fost restricţionat.

Explicația în română a lui Manfred Weber după ce a cerut CE să blocheze României jalonul de 770 de milioane de euro

Grupul PPE nu doreşte ca România să piardă niciun euro din fondurile alocate prin Mecanismul de Redresare şi Rezilienţă, precizează liderul PPE Manfred Weber.