Ciocnire intre colosi, urmata de incendiu, pe o autostrada din California

×
Publicitate

Saptamana a inceput prost pe soselele din California. Un TIR s-a ciocnit cu un alt camion de mare tonaj, pe autostrada, in apropiere de Los Angeles.

Flacarile au cuprins imediat cei doi colosi, apoi s-au intins la vegetatia de pe marginea soselei.

Pompierii au reusit sa impiedice extinderea incendiului si nu exista raniti, dar camioanele au fost distruse.

In plus, accidentul, petrecut la o ora de vraf, a provocat un ambuteiaj de proportii.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Erling Haaland i-a șocat pe fani cu noul său look: ”Spune-mi că nu e adevărat”
FOTO Erling Haaland i-a șocat pe fani cu noul său look: ”Spune-mi că nu e adevărat”
Citește și...
Omul cu chip de monstru! Doctorii: Este unic in lume

Pakistanezul Sain Mumtaz sufera de o boala congenitala, insa medicii nu au un diagnostic pentru el. Tanarul crede ca a fost blestemat de Dumnezeu si ca este numai si numai datoria lui sa poarte greutatea acestui teribil blestem.

Top zece mistere neelucidate!

Exista mistere care ii tin in loc pana si pe cei mai destepti oameni din lume. Afla din topul urmator zece dintre misterele care nu au fost elucidate nici pana in prezent.

Combustibil eco din balegar...regal, in Marea Britanie

In Marea Britanie, toata lumea e pusa pe economii, inclusiv casa regala si unitatile militare de protocol din slujba maiestatii sale.

Recomandări
Datoria publică a României, în creștere constantă. Suntem la 61,4% din PIB. Instrumentele de finanțare a deficitului bugetar

În luna mai 2026, datoria publică a României a depășit pragul de 1.194 de miliarde de lei, ceea ce reprezintă 61,4% din produsul intern brut, potrivit datelor publicate de Ministerul Finanțelor.

Răsturnare de situație. Întâlnirea lui Nicușor Dan cu liderii fostei coaliții privind legea salarizării, anulată mâine. SURSE

Întâlnirea dintre Nicușor Dan și liderii din fosta coaliție cu privire la legea salarizării nu va mai avea loc mâine, au precizat surse pentru Știrile PRO TV.

Bogdan Ivan: „Reducerea accizei cu 20% trebuia să ieftinească motorina, dar prețurile la pompă au sărit din nou de 10,4 lei”

Fostul ministru al Energiei, social-democratul Bogdan Ivan, afirmă că reducerea accizei cu 20% trebuia să ieftinească motorina, însă prețurile la pompă au sărit din nou peste 10,2 - 10,4 lei.