Actorul Leslie Jordan a murit într-un accident de mașină

62298003

Actorul Leslie Jordan a murit, luni, într-un accident de mașină produs în Los Angeles, a anunțat poliția din SUA. Starul american avea 67 de ani.

Leslie Jordan se afla la volanul maşinii sale, în Hollywood, Los Angeles, când şi-a pierdut cunoştinţa din cauza unei probleme medicale și a intrat în peretele unei clădiri, informează TMZ

Ajunși la locul accidentului, medicii nu au mai putut face nimic pentru a-i salva viaţa și au declarat decesul.

„Lumea este cu siguranță un loc mult mai întunecat astăzi, fără dragostea și lumina lui Leslie Jordan”, a spus agentul actorului într-un comunicat de presă.

Leslie Jordan era cunoscut pentru rolurile din filme și seriale precum „Will & Grace”, „Hearts Afire”, „The Cool Kids”, „Call me Kat” sau „American Horror Story”.

În timpul pandemiei de Covid-19, Leslie Jordan a făcut senzație pe rețelele de socializare. Pe Instagram, grație postărilor sale comice, vedeta a ajuns să aibă 5,8 milioane de urmăritori, deși înainte avea aproximativ 80.000.

 

 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Cum arată noul Maybach decapotabil de la Mercedes. Prețul lui e mai mare decât multe apartamente din centrul Bucureștiului
FOTO Cum arată noul Maybach decapotabil de la Mercedes. Prețul lui e mai mare decât multe apartamente din centrul Bucureștiului
Citește și...
Un bărbat a observat un crocodil pe balconul unui vecin și a sunat la poliție. Ce descoperire șocantă au făcut în apartament

Autorităţile din Hong Kong au reţinut joi o femeie după ce au găsit un crocodil de un metru şi jumătate pe balconul locuinţei sale. 

Al doilea muncitor a murit pe șantierul fabricii BYD din Ungaria, aflată deja sub investigații privind practicile de muncă

Un al doilea muncitor și-a pierdut viața pe șantierul fabricii de automobile electrice BYD din Szeged, Ungaria, a aflat CNBC.

O femeie din Italia a devenit milionară după descoperirea unui testament uitat timp de 35 de ani în arhive

Un testament redactat în urmă cu 35 de ani și uitat într-o arhivă notarială a declanșat o luptă juridică pentru o avere de aproximativ un milion de euro. 

Recomandări
România își întărește apărarea antiaeriană. Contract de peste 2 miliarde de euro pentru sisteme SHORAD-VSHORAD

Ministrul Apărării Naţionale, Radu Miruţă, a anunţat joi că a fost semnat contractul privind achiziţia primelor sisteme antiaeriene SHORAD - VSHORAD, destinate protecţiei împotriva ameninţărilor aeriene, în valoare de peste 2 miliarde de euro.

Ambasadorul României la Moscova, convocat la Ministerul de Externe al Rusiei: „Va fi informat despre măsurile de represalii”

Ambasadorul României la Moscova, Cristian Istrate, a fost convocat la sediul Ministerului Afacerilor Externe al Federaţiei Ruse, a anunţat purtătoarea de cuvânt a ministerului, Maria Zaharova, informează joi Interfax.

Alertă de caniculă în toată România. ANM a emis primul cod portocaliu de temperaturi ridicate și anunță până la 37 de grade

Aproape toată ţara se va afla, joi și vineri sub o avertizare cod portocaliu și galben de temperaturi ridicate şi caniculă, meteorologii anunţând temperaturi de 37 de grade.