350 de persoane date disparute. Un feribot a naufragiat in Oceanul Indian
10-09-2011
|
13:44
Tragedie navala petrecuta in Oceanul Indian. Peste 350 de oameni sunt dati disparuti dupa ce un feribot a naufragiat in largul coastelor Tanzaniei.
Deocamdata, autoritatile spun ca 43 dintre calatori si-au pierdut viata in accident, insa bilantul ar putea creste in urmatoarele ore.
Vaporul, care plecase din Zanzibar cu peste 500 de persoane la bord, s-a scufundat la 40 de kilometri distanta de insula Pemba, din motive ramase necunoscute.
260 dintre pasageri au fost scosi din apa inca in viata.
Urmărește Știrile PRO TV pe canalul de social media preferat:
Sursa: Pro TV
Etichete:
incidente,
Dată publicare:
10-09-2011 12:35
Articol recomandat de sport.ro
Citește și...
Recomandări
ANM a prelungit avertizările de vreme rea: vânt puternic, ninsori și viscol. HARTĂ
Administrația Națională de Meteorologie a emis o informare meteorologică și mai multe atenționări și avertizări Cod Galben și Cod Portocaliu, ce vizează intensificări ale vântului, ninsori, polei și viscol, în mare parte din țară.
Volodimir Zelenski ar urma să facă o concesie majoră pentru pace în Ucraina
Rusia a lovit fără milă blocuri de locuințe, chiar și în ziua de Crăciun. Valul de drone și rachete a ucis joi cel puțin 5 oameni și a rănit zeci, în mai multe orașe ucrainene.
Mesaj RO-Alert pentru zona de nord a judeţului Tulcea, din cauza atacurilor din Ucraina, în apropierea frontierei cu România
Locuitorii din zona de nord a județului Tulcea au fost vizați vineri noaptea de un mesaj RO-Alert, anunță ISU Tulcea, care precizează că nu au fost înregistrate apeluri privind căderi de obiecte din spațiul aerian.