iLikeIT. Cele mai bune jocuri pentru ”relaxarea de weekend”, recomandate de Marian Andrei

×
Publicitate

E weekend, așa că ne jucăm. Marian Andrei a pregătit o listă de câteva jocuri foarte interesante la iLikeIT.

Avem câteva jocuri foarte interesante, puzzle-uri pe care le putem juca și alături de cei mici, dacă avem puțin timp liber. Iar unul dintre ele se numește ”Railbound” și este un joc de tip puzzle în care trebuie să construim diverse elemente de cale ferată.

Practic, avem un vagon și o locomotivă și în fiecare rundă trebuie să facem ca vagonul să ajungă în spatele locomotivei. Vedem și o cifră acolo și înseamnă că trebuie să ajungă în ordinea corectă.

Da, după ce setăm toată toată calea ferată, trebuie doar să apăsăm play și, evident, fiecare nivel devine din ce în ce mai greu.

Railbound este un job care costă câțiva, în jur de 15 lei, ceva de genul acesta, dar dacă aveți abonamentul Play de la Google, poate fi jucat gratuit fără să afișeze reclame sau să cumpărați alte lucruri în joc.

Un alt joc este Doors Wakening, care este cam la fel, un puzzle, dar este foarte interesant, pentru că avem niște runde în care trebuie să căutăm diverse indicii ca să ducem la rezolvarea problemei.

Acum, de exemplu, trebuie să caut o agrafă și cam acesta este puzzle-ul pe care trebuie să-l rezolv. Trebuie să adun tot felul de obiecte pe care - mai apoi - le voi putea folosi ca să deschid ușa.

Este un fel de escape room. Fiecare rundă este la fel, tot mai complicată, și necesită mai mult timp din partea noastră ca să o rezolvăm. Și acest joc este gratuit prin abonamentul PlayPass de la Google, iar unele similare sunt disponibile și pe Apple prin Apple Arcade. Aceste jocuri sunt și pe Apple, doar că acolo costă. Costă 10-15-20 lei în funcție de joc.

Încă unul care mi-a plăcut foarte mult și m-a ținut destul de mult lipit de ecranul telefonului, deși nu e neapărat corect, dar din motive de cercetare, se numește Ordia și costă 15 lei.

Avem acest personal simpatic, un ochi care trebuie să călătorească, iar noi trebuie să-l ajutăm. Trebuie să țintim, practic, fiecare punct verde. Din când în când o să apară tot felul de obiecte pe care trebuie să le prindem, ca un fel de pază.

Muzica este și ea foarte interesantă, pentru că te ajută să te să te relaxezi și te poți juca așa destul de mult timp, evident.

Articol recomandat de sport.ro
Victorie de moral obținută de Ucraina în fața Rusiei
Victorie de moral obținută de Ucraina în fața Rusiei
Citește și...
Apple, cea mai valoroasă companie din lume. Producătorul iPhone a atins o capitalizare de 5.000 de miliarde de dolari

Apple a atins marţi, pentru scurt timp, o capitalizare bursieră de 5.000 de miliarde de dolari, devenind prima companie care revine la acest prag după ce a depăşit Nvidia şi a redevenit cea mai valoroasă societate listată la bursă, transmite CNBC.

O platformă gratuită îi ajută pe elevi să învețe geografia pentru Bacalaureat

Altfel învățăm pentru școală atunci când lecții vin sub formă interactivă, sub formă de aplicație sau platformă web.

Noile telefoane pliabile Samsung au fost lansate. Fold 8 Ultra poate ajunge la peste 11.000 de lei

Este sezonul telefoanelor pliabile, după ce săptămâna trecută am văzut Honor Magic V6 și în urmă cu o lună, Motorola Raizer Fold, acum este momentul gamei Samsung Galaxy prin Flip și Fold, anunțată ieri.

Recomandări
Seceta extremă se va amplifica în bazinul Dunării. Situația este gravă și pe alte râuri și lacuri, restricții la robinet

Căldura va amplifica seceta severă din bazinul Dunării. Sunt zone în care circulația pe fluviu este blocată din cauza nivelului scăzut al apei.

Declarațiile de avere ar putea fi din nou publice, dar cu multe informații ascunse. Ce nu vom mai putea afla

Declarațiile de avere ale demnitarilor ar putea fi din nou accesibile pentru toată lumea. Deputații au votat noua lege a integrității, care conține până la urmă, după lungi discuții, și obligativitatea publicării averilor. 

Greva continuă în unele spitale. Angajații cer garanții că legea salarizării nu le va reduce veniturile

Continuă greva în unele spitale, în timp ce altele nu au întrerupt deloc programul operator și de consultații. Premierul Ilie Bolojan a dat asigurări că, dacă va fi adoptat, proiectul legii salarizării nu va scădea lefurile din domeniul sanitar.