Timisoara: sicriu cu aer conditionat pentru barbatul ucis de studenti

×
Publicitate

UPDATE: Este jale mare in familia barbatului de 65 de ani, ucis si macelarit intr-un camin studentesc din Timisoara. Rudele se pregatesc sa-l inmormanteze miercuri.

Oamenii nu s-au uitat la preturi si au cumparat un sicriu cu aer conditionat, de aproape 15.000 de euro.

La capataiul victimei au plans si astazi numerosi apropiati. Membrii familiei spus ca ii vor organiza omului o inmormantare la care sunt asteptate peste o mie de persoane. Rudele barbatului spun ca vor razbunare. Au incredere ca justitia va face dreptate.

In schimb, actorii acestui film de groaza, arestati pentru ca l-au transat pe barbat, continua sa ii surprinda pe anchetatori cu declaratiilor lor contradictorii. Se acuza reciproc si ingreuneaza astfel toata povestea.

Procurorii astepta acum testele de laborator, facute pe arma crimei. Abia apoi vor formula o acuzatie oficiala. Deocamdata, Sergiu este considerat suspectul principal, situatie care s-ar putea rasturna in momentul in care procurorii isi vor termina ancheta. Cei doi studenti vor fi supusi si unei expertize pshiatrice.

In urma crimei din camin, cei din conducerea Facultatii de Medicina au decis sa instaleze mai multe camere de supravghere.

In aceasta dimineata anchetatorii s-au intors in camera de camin in care s-a petrecut tragedia pentru a ridica toate lucrurile. Hainele si obiectele personale ale suspectilor au fost puse intr-un sac de plastic .

Parintii fetei vor veni astazi in arestul IPJ Timis ca sa isi vada fata si sa ii aduca haine si mancare. Sergiu va fi si el vizitat de bunic si de mama lui, care a venit de urgenta din Germania cand a aflat tragedia.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Strănepoata lui Ferenc Puskas este model: cea mai atrăgătoare femeie de la finala Champions League PSG - Arsenal
FOTO Strănepoata lui Ferenc Puskas este model: cea mai atrăgătoare femeie de la finala Champions League PSG - Arsenal
Citește și...
Litoralul, plin de turiști de Rusalii. Aproape 50.000 de oameni au luat cu asalt plajele de la Marea Neagră

Vacanța de Rusalii a adus pe litoral aproximativ 50.000 de turiști, spun reprezentanții din industria ospitalității. Chiar dacă vremea a fost mai capricioasă, oamenii au stat și la plajă și au făcut chiar baie în mare.

Mii de turiști la primul Carnaval în Cetate din Sighișoara. Hotelurile din oraș, aproape pline

În Sighișoara e mare distracție în aceste zile. Prima ediție a Carnavalului în Cetate a atras mii de turiști, care au fost întâmpinați de personaje spectaculoase. 

Motivele pentru care trei din zece români cred că anul 2026 va fi mai dificil decât 2025- Studiu

Trei din zece români sunt de părere că anul 2026 va fi mai dificil decât 2025, într-un context marcat de presiune economică, tensiuni sociale şi incertitudine politică, reiese din rezultatele unui studiu de specialitate, publicat recent.

Recomandări
România este în top trei cele mai corupte țări din Uniunea Europeană. Statul care a obținut cel mai bun scor

România se află printre cele mai corupte state din Uniunea Europeană, potrivit celui mai recent Indice al Percepției Corupției (CPI) publicat de Transparency International, pentru anul 2025.

Un general explică „problema economică” a războiului cu drone: Nu putem doborî aparate ieftine cu rachete de milioane

Programele de achiziții militare finanțate prin programul European SAFE au fost semnate, în special cele prin care România cumpără sisteme antidronă.

Cod galben de vânt puternic în trei județe. Vor fi rafale de până la 80 km/h la munte

Administraţia Naţională de Meteorologie (ANM) a emis o informare de vânt puternic, instabilitate atmosferică şi cantităţi de apă însemnate, valabilă pe parcursul zilei de duminică, în mai multe regiuni ale ţării.