Politisti acuzati ca au furat din portbagajul unei masini scumpe
11-05-2009
|
20:40
Povestea incepe in 2004, cand un barbat din Botosani si-a cumparat o masina de la un italian. A platit 69.000 de euro, insa in tara, cand a incercat sa o inmatriculeze, i s-a spus ca e furata.
Autoturismul a fost pus atunci sub sigiliu in garajul IPJ Botosani. Dupa trei ani s-a dovedit ca omul fusese un cumparator de buna credinta, asa ca a castigat in instanta dreptul de a-si primi inapoi masina.
Cand s-a intors dupa ea, a gasit sigiliul rupt si cele cateva bunuri din portbagaj lipsa. Politistii ar fi ridicat atunci din umeri, sustine el. Acum trebuie insa ca politia sa ii plateasca despagubiri. Cat despre cei care i-au furat din masina, abia acum a inceput o ancheta.
Urmărește Știrile PRO TV pe canalul de social media preferat:
Sursa: Pro TV
Etichete:
furt,
Dată publicare:
11-05-2009 00:00
Articol recomandat de sport.ro
Citește și...
Recomandări
CCR a amânat, pentru a patra oară, decizia privind pensiile magistraților. Judecătorii au ieșit din sală după 30 de minute
Judecătorii Curții Constituționale au amânat pentru a patra oară decizia despre pensiile speciale ale magistraților. Toți cei nouă membrii ai CCR au intrat în ședință, dar au părăsit sala după 30 de minute.
Gerul se intensifică. Cod galben în cea mai mare parte a României. Vor fi -14 grade ziua
Meteorologii au prelungi avertizarea de vreme deosebit de rece până miercuri dimineață. Potrivit ANM vom avea ger îndeosebi în timpul nopților și dimineților, precipitații mixte, polei și ghețuș, intensificări ale vântului.
România, în vizorul sabotorilor ruși. Moscova folosește „agenți de unică folosință” pentru operațiuni în Europa
Serviciul de informaţii al armatei ruse GRU a fost responsabil pentru o tentativă de incendiu, în 2024, asupra unei fabrici din Lituania care furnizează scanere de unde radio armatei ucrainene, au declarat vineri oficialii lituanieni.