Impuscaturi in cartierul Colentina, din Capitala! Clanul Chira implicat

×
Publicitate

Trupele speciale au descins in casa lui Marian Manolache, de pe strada Stelian Tomovici, in cautarea unui suspect banuit de viol, infractiune pe care acesta o comisese in Calarasi. 


In momentul in care unul dintre luptatori a sarit gardul, pentru a putea intra in curte si a deschide poarta de pe interior, stapanul casei, Marian Manolache, ar fi iesit cu o pusca de vanatoare si ar fi tras inspre omul legii. Cu toate ca a fost somat, acesta a tras mai multe focuri de arma.

Din fericire, niciun glont nu l-a atins pe omul legii, care s-a ferit. Atunci au intrat in curte si ceilalti politisti, care l-au imobilizat pe urmarit. 

Suspectul, care este membru al clanului Chira, a fost prins, retinut si dat pe mana politistilor de la Calarasi, pentru a fi dus in fata instantei cu propunerea de arestare preventiva pentru infractiunea de viol. 

Din fericire, nimeni nu a fost ranit, insa oamenii care stau in zona spun ca s-au speriat extrem de tare cand au auzit focurile de arma, lucru care nu s-a mai intamplat pe strada Stelian Tomovici pana acum.

Rudele proprietarului casei sustin ca acesta a tras pentru ca politistii au refuzat sa ii arate legitimatia atunci cand au vrut sa intre in curte. Barbatul este acuzat de tentativa la omor deosebit de grav si urmeaza sa fie dus in fata instantei cu propunere de arestare preventiva.

Articol recomandat de sport.ro
Leo Messi a pălmuit un adversar! Decizia Comisiei de Disciplină a venit imediat
Leo Messi a pălmuit un adversar! Decizia Comisiei de Disciplină a venit imediat
Citește și...
A provocat un adevarat carambol in Capitala din cauza imprudentei!

O soferita a intrat joi noapte pe rosu intr-o intersectie si a provocat un accident in lant de toata fumusetea.

Sile Pietroi si Gica Boxeru au fost eliberati

Doi lideri ai lumii interlope, Sile Pietroi si Gica Boxeru, sunt din nou liberi. Au iesit la miezul noptii, din arestul sectiei patru de politie din Capitala.

Faliment imobiliar sau escrocherie? Un investitor si-a abandonat clienti

28 de familii din Bucuresti au ramas cu intrebarile, nedumerite dupa ce investitorul de la care ar fi trebuit sa isi cumpere locuinte a abandonat proiectul.

Recomandări
Cei trei judecători CCR care s-au opus „amendamentului Fritz”. De ce au considerat că legea este retroactivă

Trei judecători ai CCR au avut o opinie separată față de decizia care a declarat constituțional „amendamentul Fritz”. În viziunea lor, acesta încalcă principiul neretroactivității legii.

CNSU a aprobat noi măsuri de urgență pentru Cernavodă. Cum va fi asigurată apa necesară răcirii reactoarelor

Comitetul Național pentru Situații de Urgență (CNSU) a aprobat vineri o nouă hotărâre, care cuprinde mai multe măsuri și intervenții în regim de urgență pentru a asigura debitul de apă necesar în continuare pentru răcire la CNE Cernavodă.

Incendiu la Institutul Clinic Fundeni din București. 37 de pacienți au fost evacuați de urgență

Pompierii au intervenit, sâmbătă dimineaţă, pentru a stinge un incendiu care se manifesta cu degajări de fum într-un salon de la etajul al treilea al Institutului Clinic Fundeni din Bucureşti.