Medicii israelieni acuzati de trafic de embrioni au fost eliberati!

×
Publicitate

Rasturnare de situatie in dosarul traficului international de embrioni umani. Cei doi medici israelieni retinuti marti seara de procurorii DIICOT sunt din nou liberi.

 

Ei au parasit sediul Tribunalului Bucuresti cu mult inainte de aflarea deciziei judecatorilor. Cum ordonantele de retinere expirasera cu putin inainte de ora 19.00, cei doi au asteptat decizia fara catuse la maini.

Profesorul Nathan Levitt si medicul Genya Ziskind au fost pusi in libertate, insa au interdictia sa paraseasca teritoriul Romaniei. Se pot intoarce insa dupa gratii, daca judecatorii Curtii de Apel vor accepta recursul facut de procurorii DIICOT.

Marti seara, procurorii DIICOT au decis retinerea celor doi medici israelieni. Se pare ca acestia ar fi vrut sa fuga din tara si ar fi incercat sa distruga probe din dosar, spun anchetatorii.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Erling Haaland i-a șocat pe fani cu noul său look: ”Spune-mi că nu e adevărat”
FOTO Erling Haaland i-a șocat pe fani cu noul său look: ”Spune-mi că nu e adevărat”
Citește și...
Scandal cu bate si cutite in centrul Capitalei!

Un grup de indivizi din Alexandria a atacat o familie, drept pedeapsa ca nu le-a dat in casatorie o fata minora. Trei dintre rudele care-au indraznit s-o apere pe copila au fost ranite si acum sunt la spital.

Atentie, cade tencuiala! O fata de 23 de ani a ajuns la spital

UPDATE: Din cauza unor oameni delasatori, care n-au pus mana de la mana sa-si asigure fatada blocului, o fata de 23 de ani este acum in coma.

Un calugar a facut prapad pe DN1: un om a murit si altul este grav ranit!

Aflata la volanul unei masini de teren, o fata bisericeasca a facut prapad aseara pe DN 1, in Sibiu. Un om a murit, un altul a fost ranit si patru vehicule sunt distruse, din cauza unui calugar care n-a fost atent la trecerea de pe o banda pe alta.

Recomandări
Legea integrității, privind averile demnitarilor, din nou în Parlament. USR: Interesele celor cu funcții publice, la vedere

Legea integrității a ajuns din nou în Parlament, după ce Curtea Constituțională (CCR) a admis obiecția de neconstituționalitate privind obligația partenerilor de viață ai demnitarilor de a depune declarații de avere.

Ședință decisivă la Cotroceni, marți, privind legea salarizării. Ce vrea să obțină Nicușor Dan de la partide - Surse

Nicușor Dan a a amânat pentru marți întâlnirea de la Cotroceni cu liderii partidelor fostei coaliții, care ar fi trebuit inițial să aibă loc luni, potrivit unor surse social-democrate.  

Drona intrată în spațiul aerian al României a fost filmată deasupra județului Galați. MApN nu a descoperit urme de impact

Alertă, luni dimineață, în județul Galați, după ce o dronă a fost observată în zona Tecuci – Târgu Bujor.