Doua locuri de munca la mia de locuitori in Bucuresti

60168843

Aproape 4.300 de locuri de munca erau disponibile in Bucuresti la inceputul acestei luni, iar raportul de joburi la mia de locuitori este de 2,23.

Oferta de joburi pentru Bucuresti a scazut cu peste 1.500 fata de luna precedenta. Cele mai multe locuri de munca exista, dupa Capitala, in judetele Cluj (930), Timis (790), Brasov (595) si Sibiu (360).

Citeste mai multe despre acest subiect, pe www.zf.ro

Articol recomandat de sport.ro
A venit replica! Mesajul lui Stefanos Tsitsipas pentru Paula Badosa, după ce iberica a spus că relația lor a fost „toxică”
A venit replica! Mesajul lui Stefanos Tsitsipas pentru Paula Badosa, după ce iberica a spus că relația lor a fost „toxică”
Citește și...
Banca Transilvania a făcut prima plată inițiată de un agent AI în numele unui client. Domeniul în care excelează românii

Banca Transilvania, în colaborare cu Visa, a finalizat prima sa plată iniţiată de un agent AI în numele unui client, la un comerciant-partener al băncii, într-o etapă-pilot cu experienţe reale de comerţ asistat de inteligenţă artificială din Europa.

Încrederea în economia României, la cel mai scăzut nivel din ultimii 15 ani, avertizează patronatul Concordia

Confederația Concordia susține că prăbușirea încrederii consumatorilor și a mediului de afaceri este principalul risc pentru economia României, iar fără stabilitate, consumul va continua să scadă, iar recesiunea în 2026 va fi greu de evitat.

BNR pune în circulație o monedă din argint de 10 lei dedicată aniversării a 150 de ani ai Crucii Roșii Române | FOTO

Banca Naţională a României lansează în circuitul numismatic, începând de joi, o monedă din argint cu tema Societatea Naţională de Cruce Roşie din România - 150 de ani de la înfiinţare.

Recomandări
Guvernul va sesiza CCR în conflictul cu ÎCCJ. Ilie Bolojan: Instanța perturbă echilibrul bugetar

Guvernul va sesiza CCR pentru a rezolva conflictul cu ÎCCJ condus de Lia Savonea. Premierul a explicat că instituția s-a substituit puterii executive pe care el o conduce.

Referatul pentru arestarea preventivă a lui Viorel Pașca. Abuzurile înfiorătoare expuse de procurori

Procurorii DIICOT au cerut arestarea preventivă a 11 membri ai „grupării Pașca”, acuzați că au transformat într-o afacere de milioane de euro exploatarea a sute de persoane vulnerabile.

Influenceri români, verificați de ANPC. Concluzia: Au promovat publicitate ascunsă și au folosit AI pe furiș

Influencerii din România au ajuns sub lupa ANPC. 70% dintre cei verificați folosesc inteligența artificială pentru a genera conținut, fără să informeze publicul, a stabilit instituția.