O masina s-a rupt in doua la intrarea in Otelu Rosu. Explicatia soferului este halucinanta

61283863

Un tanar a scapat ca prin minune cu viata, dupa ce masina in care se afla s-a izbit violent de un cap de pod.

Desi bause bine, un tanar si-a facut curaj si s-a urcat la volan. Venea dinspre Caransebes si mergea la Hateg cand, la intrarea in Otelu Rosu, a intrat cu viteza intr-o curba. Masina s-a izbit violent de un cap de pod, iar impactul a fost devastator. Autoturismul s-a rupt practic in doua si numai o minune a facut ca soferul sa scape cu viata. Bucati din masina au fost proiectate pe marginea drumului, la cativa metri distanta.


Soferul a scapat cu cateva rani usoare, insa cand au ajuns politistii s-a gandit ca cel mai bine ar fi sa-i minta in fata. A suflat linistit in fiola si nici macar nu a rosit cand aparatul a indicat o alcolemie de 0.70 de mg/l alcool pur in aerul expirat. Le-a spus politistilor, verde in fata ca nu are de ce sa-si faca probleme intrucat el este doar pasager in masina iar cel care se afla la volan, a fugit. Ba mai mult, a refuzat sa-i fie recoltate probe biologice la spital.

Intr-un final, cand a vazut ca gluma se ingroasa, tanarul si-a recapatat brusc memoria si le-a spus politistilor ca el se afla de fapt la volan. Pentru isprava sa, oamenii legii l-au rasplatit cu un dosar de cercetare penala.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Sorana Cîrstea, reacție superbă: postarea ei după finala French Open, virală
GALERIE FOTO Sorana Cîrstea, reacție superbă: postarea ei după finala French Open, virală
Citește și...
Satul fantoma din Banat. Ultimul localnic s-a stins in secolul trecut, insa biserica are acoperis nou

Pierdut pe coama unui deal, Lindenfeld, un sat din Caras-Severin, isi duce vesnicia intr-o tacere apasatoare. Din cele 61 de case ridicate de o parte si de alta a drumului prafuit, doar trei mai au acoperis.

O „comoara” ascunsa din Banat, descoperita intamplator de doi fotografi. Ce masura a luat Parlamentul European

 Un loc desprins, parca din basme si descoperit, intamplator de 2 fotografi romani a fost, inclus recent de Parlamentul European pe lista, celor 28 de comori, ascunse ale Europei ce, trebuie vazute!

Ploile pun stapanire pe aproape intreaga tara! Ce judete din Vestul tarii sunt afectate de codul galben de precipitatii

 Vremea se strica in urmatoarele zile, anunta meteorologii, care au emis un cod galben de precipitatii insemnate cantitativ si instabilitate atmosferica, valabil pentru aproape toata tara.

Recomandări
Nicușor Dan, despre drona explodată la Constanța: Tehnologie nouă, suntem în proces de adaptare. Nu a existat greșeală umană

Președintele României a mers sâmbătă în Constanța, după ce vineri, în port, o dronă maritimă ucraineană s-a autodetonat. 

Putin refuză să oprească războiul, dar propovăduiește democrația: ”Asta îi sfătuiesc pe toți”. Supărat că a fost făcut bătrân

Vladimir Putin exclude categoric o întrevedere față în față cu Volodimir Zelenski. Și a condamnat tonul, pe care l-a numit „insolent”, al scrisorii deschise în care liderul de la Kiev i-a lansat invitația.

Natalie Musteață, regizoarea de origine română premiată cu Oscar, i se destăinuie Andreei Esca: ”Pare atât de absurd”

Regizoarea de origine română Natalie Musteață și partenerul ei, artistul Alexandre Singh, au câștigat anul acesta Oscarul pentru cel mai bun scurtmetraj.