Weekend sub semnul muzicii la Cluj

×
Publicitate

Faimoasa trupa rock, Deep Purple, a sustinut aseara un concert incendiar pe stadionul Cluj Arena. In aceasta seara iubitorii de muzica reggae sunt asteptati tot pe stadion, la concertul celor de la UB40.

Peste douazeci de mii de fani s-au dezlantuit pe ritmurile muzicii si au cantat la unison alaturi de membrii trupei, Deep Purple. La cei aproape 70 de ani plin de energie, solistul trupei, Ian Gillan nu si-a dezamagit fanii si a fost intr-o forma excelenta timp de aproape 2 ore.

Multimea a fost cuprinsa de frenezie cand a auzit piese legendare precum "Smoke on the water" sau "Into the fire". Dupa ce s-a terminat concertul multi dintre fani erau inca sub vraja muzicii.

In aceasta seara, vine randul fanilor muzicii reggae. Tot pe scena de pe stadionul din Cluj vor urca britanicii de la UB40, care ieri dupa amiaza au ajuns in oras cu o cursa low cost. Nu au avut pretentii. De la aeroport au venit cu un autocar si s-au cazat la un hotel de 5 stele.

"Vom canta hiturile noastre, vrem sa dansam si sa ne simtim bine," a spus Ali Campbell, solistul trupei UB40

Concertul va incepe de la ora 17:00, iar pe scena vor urca in deschidere Smiley, Alex Velea, Delia si Antonia.

 

Articol recomandat de sport.ro
Clara, îndrăgostită de iubitul de 85 de ani: ”Are un spirit tânăr”
Clara, îndrăgostită de iubitul de 85 de ani: ”Are un spirit tânăr”
Citește și...
Clujul gazduieste in acest weekend cea de-a patra editie a Festivalul Transylvania History Days

Centrul pentru Dialog European si Diplomatie Culturala, organizeaza în perioada 18-20 august cea de-a patra editie a festivalului Transylvania History Days, eveniment ce va avea loc pe malul Somesului, la vest de podul Garibaldi.

UBB isi deschide portile pentru viitorii studenti

Universitatea Babes-Bolyai isi va deschide miercuri, 12 iulie 2017, portile pentru absolventii de liceu candidati la statutul de student. admitere.ubbcluj.ro/ro/licenta/taxe_scolarizare/

O noua reprezentatie pe strada Zaracatan: cel mai frumos show de echitatie din Romania se joaca din nou in weekend!

ZARACATAN este un spectacol de echitatie unic in Romania, un show in care artisti de nivel international combina numere de dresaj, gimnastica artistica, acrobatii, sarituri peste obstacole si teatru.

Recomandări
ANIMAȚIE. Traseul dronei militare doborâte, în premieră, de un F-16 în România. Cum a ajuns la 90 de kilometri de București

O dronă de luptă a fost doborâtă, vineri, de un avion românesc de vânătoare F-16 la nici 90 de kilometri de centrul Bucureștiului. 

Prima reacție a NATO după ce România a doborât o dronă în Buzău. „Alianța e capabilă și pregătită să reacționeze”

NATO a reacționat, vineri, după ce România a doborât o dronă în Buzău și menționează că alianța „e pregătită și capabilă să reactioneze la orice potențiale amenințări aeriene”.

Negocieri încheiate cu un boicot. Votul pe legea salarizării ar putea fi amânat pentru august

Noua lege a salarizării este în pericol să nu fie votată în Parlament săptămâna viitoare, așa cum și-ar fi dorit Guvernul. Sindicatele din Sănătate și Educație nu s-au mai așezat la masa negocierilor, iar PSD anunță că nu o susține în forma acutuală.