Cinci frati din judetul Cluj, crescuti de o bunica de 85 de ani, au avut parte de o surpriza

×
Publicitate

Jandarmii clujeni au hotarat sa aduca un strop de bucurie in sufletele celor cinci copii. Fiecare a contribuit cu ce a putut, astfel ca suferinta din sufletele celor mici a fost alungata de zeci de cadouri.

Datorita ajutorului acordat de jandarmi, familia Timbus va avea tot ce le trebuie pentru sarbatorile de iarna. „In spiritul sarbatorilor de iarna si dorind sa presare un strop de bucurie in sufletul unei familii mai putin norocoasa, colegii mei din cadrul Gruparii de Jandarmerie Mobila Cluj-Napoca s-au mobilizat si prin contributia fiecaruia cu alimente, cu haine, fiecare cu ce a putut, am daruit cadouri acestei familii”, a explicat Anda Pop, purtatorul de cuvant al insititutiei.

Cei cinci frati, niciunul mai mare de 15 ani, au privit cu sufletul la gura momentul in care Mosu` a pasit in casa lor. Au stat cuminti si au asteptat cu nerabdare ca mosul sa le ofere zecile de pungi pline cu alimente, haine si jucarii.

Bunica copiilor a fost coplesita de emotii in momentul in care si-a vazut nepotii bucurosi de atentia acordata de mosi. In zilele urmatoare, mosul o va vizita si pe bunica celor mici. Ea va primi o masina de spalat care-i va usura munca.
 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Un barbat din Satu Mare a rezistat 12 ore in apa inghetata a raului Somes

Ca mai exista miracole si ca trebuie sa credem in ele o dovedeste aventura extraordinara pe care a trait-o un barbat de 59 de ani din Satu Mare. A supravietuit dupa ce a stat nemiscat 12 ore in apa rece ca gheata a raului Somes.

SMURD Alba va dispune de un echipaj de terapie intensiva mobila

Raed Arafat se va afla sambata la Alba pentru a inaugurat echipajul de terapie intensiva mobila. Acesta va functiona pe langa cele 5 echipaje de prim ajutor existente, iar apelurile vor fi preluate prin 112 si Dispeceratul Integrat Medical-ISU-Ambulanta.

Temperaturi extreme. Un barbat a inghetat de frig in Bistrita

Un barbat de 54 de ani, in stare de hipotermie, a fost gasit azi noapte de jandarmi din Bistrita in zona Garii.

Recomandări
Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Două noi centrale, la Constanța și Arad, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. Când vor începe să funcționeze

Premierul interimar Ilie Bolojan anunță că două proiecte importante de modernizare a sistemelor de termoficare, finanțate prin PNRR, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. 

Nicușor Dan a promulgat legea ANI, care îl lasă fără funcție pe Dominic Fritz, fără să o trimită înapoi. Are și o explicație

Președintele Nicușor Dan a anunțat, vineri, că a promulgat Legea pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul integrității în forma care i-a fost transmisă de către Parlamentul României, fără să o mai trimită înapoi, la reexaminare.