Grav accident in judetul Arad. Doi parinti si fetita lor de 10 luni au ajuns la spital

×
Publicitate

 Tragedia s-a petrecut in aceasta dimineata, pe DN7, in localitatea Cicir. Masina in care se aflau cei trei a intrat pe contrasens si a izbit violent un TIR care circula regulamentar din directia opusa.

 Din primele cercetari facute de politisti, se pare ca soferul masinii a ajuns pe sensul opus de mers dupa ce ar fi atipit la volan. Impactul a fost devastator, iar soferul, sotia sa care se afla in dreapta, dar si fetita lor de 10 luni care era in scaunul special de pe bancheta din spate au suferit rani grave.

Masina a fost aruncata pe cealalta parte a drumului, peste liniile de tramvai care fac legatura intre municipiul Arad si localitatile din apropiere. Pentru scoaterea victimelor din autoturism a fost nevoie de interventia unui echipaj de la descarcerare.

Medicii sositi la fata locului au resuscitat-o pe fetita minute in sir si dupa ce au stabilizat-o, au transportat-o in stare grava la Spitalul judetean din Arad. Nici acum nu si-a revenit. Ea este in coma, in vreme ce mama ei se afla in sala de operatie. Tatal, este de asemenea grav ranit. El a suferit traumatisme la cap, torace, abdomen si membre.

Familia venea din Deva si se indrepta spre Arad. Din primele cercetari facute de politisti, se pare ca soferul ar fi atipit la volan si a pierdut controlul volanului.

Din cauza accidentului, circulatia tramvaielor a fost intrerupta mai bine de o ora.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Dacia Duster a primit un upgrade serios în 2026! Cum arată și cât costă modelul ”unic pe piață”
FOTO Dacia Duster a primit un upgrade serios în 2026! Cum arată și cât costă modelul ”unic pe piață”
Citește și...
Padurea abandonatilor din Arad, locul unde animalele de companie sunt "uitate" de stapani. Printre ele sunt si doi pitoni

Un fenomen cel putin ciudat se intampla in ultima vreme intr-o padure apropiata de Arad.

Zeci de copii au luat parte la un concurs de prins purcei, la Pecica, in judetul Arad

Pe locuri, fiti gata, start! Atat au asteptat sa auda zeci de copii din Pecica, judetul Arad, care au participat la un concurs de... prins purcei. Castigatori au fost cei care s-au dovedit mai iuti de picior si mai indemanatici decat grasutele animale.

CANICULA in vestul tarii. Termometrele indica 35 de grade la umbra la Arad si 34 la Timisoara

O arsita cumplita a pus stapanire pe toata partea de vest a Romaniei. Meteorologii spun ca, la orele pranzului, la Arad, mercurul termometrelor indica 35 de grade Celsius, la umbra.

Recomandări
Cum a doborât România a doua dronă în mai puțin de 24 de ore. Ce s-a schimbat față de prima misiune

România a trecut prin momente dramatice în ultimele 24 de ore, după ce două drone militare au pătruns în spațiul aerian național, si au fost doborâte de pilotul unui avion F-16 al Forțelor Aeriene Române. 

Studiu Eurofound: România urcă în topul creșterilor salariului minim din UE, dar rămâne printre ultimele state din clasament

România se numără printre țările cu cele mai rapide creșteri ale salariului minim din Uniunea Europeană. Totuși, acesta rămâne printre cele mai mici din Uniune. 

Vestul Europei, sub teroarea flăcărilor. Sute de mii de persoane din Spania și Franța au primit ordine de evacuare

Sunt ore critice în Spania, unde incendiile de vegetație continuă să se extindă. Fumul gros a ajuns până în capitala Madrid.