O campioană mondială la bikini fitness, absolventă de Teologie, candidează la Primăria Rădăuți

O campioană mondială la bikini fitness, absolventă de Teologie, candidează la Primăria Rădăuți
Facebook/ Olivia Stan

O campioană mondială la bikini fitness, absolventă de Teologie, candidează ca independent la Primăria Rădăuți.

 

Olivia Stan are 33 de ani, a fost plecată mai mulți ani în Marea Britanie și a câștigat numeroase concursuri de bodybuilding în SUA și Europa, scrie Monitorul de Suceava.

S-a întors însă acasă și vrea să ”reînvie” acest oraș. „În comunitățile în fruntea cărora a fost ales primar o femeie localitatea a reînviat. De ce să nu încercăm și noi această

Tânăra spune că este absolventă atât de Teologie, cât și de Arte.

Citește și
ALDE cere ca premierul să fie cercetat penal. Ce spune Tăriceanu despre ”Orban la pușcărie”
Tăriceanu, întrebat dacă ştie cât costă o călătorie cu autobuzul în Capitală: "Sigur că știu! Trei lei!"

„Sunt neafiliată politic și doresc să candidez la funcția de primar al municipiului Rădăuți ca și candidat independent. Știu că pentru mulți ar părea că sunt prea tânără, dar vă asigur, mai ales pe cei ce nu mă cunosc, că tot ceea ce mi-am propus în viață până acum am dus la bun sfârșit. Mi-am dorit să studiez Biblia și am absolvit Facultatea de Teologie Ortodoxă București. Fiind pasionată de pictură de mic copil, voința m-a ajutat să termin cu medie mare și Facultatea de Arte, secția Restaurare Pictură Murală București, lucrând în acest timp pe șantiere de restaurare UNESCO din România. Apoi, sportul m-a ținut departe de anturaje, și asta m-a ambiționat să duc cariera de sport peste granițe. Astfel am adus România pe primul loc de mai multe ori în Europa și America, între anii 2015-2018, fiind singura româncă cu titlul de dublă campioană mondială bodybuilding acordat de mai multe federații internaționale”, a spus Olivia Stan.

 

”De voi depinde cum va fi viitorul orașului nostru”

 

Ea a adăugat că după ce s-a întors acasă a văzut „degradarea avansată” a orașului în care s-a născut.

„Din ambiția de a repara lucrurile în administrația locală mi-am propus să candidez la funcția de primar al Municipiului Rădăuți. Mi-ar plăcea enorm să rămân lângă voi, și să începem restaurarea orașului din toate punctele de vedere. Candidez la funcția de primar independent alături de o echipă profesionistă neînregimentată politic. De voi depinde cum va fi viitorul orașului nostru”, le-a transmis Olivia Stan alegătorilor din Rădăuți.

 

Citește și...
Social-democraţii se reunesc astăzi în şedinţa Comitetului Executiv Naţional
Social-democraţii se reunesc astăzi în şedinţa Comitetului Executiv Naţional

Social-democraţii se reunesc, miercuri, în şedinţa Comitetului Executiv Naţional, pe agendă fiind organizarea congresului extraordinar de sâmbătă, dar şi alegerile locale din luna septembrie.

Tăriceanu, întrebat dacă ştie cât costă o călătorie cu autobuzul în Capitală:
Tăriceanu, întrebat dacă ştie cât costă o călătorie cu autobuzul în Capitală: "Sigur că știu! Trei lei!"

Preşedintele ALDE, Călin Popescu-Tăriceanu, candidat pentru funcţia de primar general al Capitalei, a afirmat marţi că pentru a încuraja bucureştenii să folosească transportul în comun, acesta trebuie să devină gratuit.

Situație hilară în Suceava. Candidații care au trecut de la PSD la PNL și invers de mai multe ori înainte de alegeri
Situație hilară în Suceava. Candidații care au trecut de la PSD la PNL și invers de mai multe ori înainte de alegeri

Partidele PSD și PNL au făcut schimb de candidați la funcția de primar al localității Păltinoasa, din județul Suceava.

Recomandări
Ce salariu vor încasa primarii și viceprimarii după noua majorare salarială. Edilul unui municipiu va avea 20.700 lei brut
Ce salariu vor încasa primarii și viceprimarii după noua majorare salarială. Edilul unui municipiu va avea 20.700 lei brut

Sub pretextul că repară o mare nedreptate, parlamentarii puterii au majorat marți salariile primarilor şi viceprimarilor.

Premierul danez: Scurgerile inexplicabile de gaze naturale din Nord Stream 1 şi 2, cauzate de
Premierul danez: Scurgerile inexplicabile de gaze naturale din Nord Stream 1 şi 2, cauzate de "acte deliberate"

Scurgeri inexplicabile de gaze naturale din gazoductele Nord Stream 1 şi 2, la Marea Baltică, sunt cauzate de "acte deliberate" şi nu de un "accident”, a declarat, marţi seară, premierul danez, scrie AFP.

 

Rezultatele referendumurilor din Ucraina. Pro-rușii revendică victoria. Medvedev:
Rezultatele referendumurilor din Ucraina. Pro-rușii revendică victoria. Medvedev: "Bine aţi venit acasă, în Rusia!"

Autorităţile de ocupaţie pro-ruse din regiunile ucrainene Zaporojie, Herson şi Lugansk au anunţat marţi seară victoria la referendumurile ilegitime de anexare a acestor teritorii la Rusia, transmite AFP.