Un tânăr de 28 de ani din Cluj-Napoca a murit după ce a pierdut controlul volanului. Nu purta centură de siguranță

×
Publicitate

Un tânăr de 28 de ani din Cluj-Napoca și-a găsit sfârșitul noaptea trecută, după ce a pierdut controlul volanului și s-a răsturnat cu maşina.  

Poleiul din oraş cu care s-au confruntat șoferii după lăsarea serii, dar şi viteza excesivă, sunt cauzele teribilului incident.

Impactul a fost atât de puternic, încât tânărul, care se pare că nu purta centură de siguranţă, a fost aruncat în exterior prin parbrizul mașinii.

Două autospeciale de descarcerare, un echipaj SMURD de Terapie Intensivă și o ambulanță au ajuns în scurt timp la locul accidentului, însă medicii au putut doar să declare decesul.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Incendiu într-un spital privat din Cluj-Napoca. A fost activat planul roşu de intervenţie

A fost activat planul roșu de intervenție în Cluj-Napoca, din cauza unui incendiu izbucnit la un spital privat. 29 de pacienți au fost evacuați, după ce fumul a inundat saloanele și holurile unității.

România este unul dintre cei mai mari producători de vin din Europa, însă exportă doar o mică parte

Orășenii cu salarii bune au contribuit din plin la creșterea producției, dar mai ales a consumului de vin, în România. Aceștia ies des la restaurant, dar beau și acasă, și nu numai de sărbători.

Un cutremur precum cel din Gorj se poate repeta oricând, nu numai acolo, ci și în alte zone ale țării. HARTA SEISMICĂ

Cutremure precum cele din Oltenia au fost puține, și acum multă vreme, așa că nimeni nu le mai ține minte. Astfel explică specialiștii teama care i-a cuprins pe olteni după seismul din 14 februarie.   

Recomandări
Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Două noi centrale, la Constanța și Arad, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. Când vor începe să funcționeze

Premierul interimar Ilie Bolojan anunță că două proiecte importante de modernizare a sistemelor de termoficare, finanțate prin PNRR, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. 

Nicușor Dan a promulgat legea ANI, care îl lasă fără funcție pe Dominic Fritz, fără să o trimită înapoi. Are și o explicație

Președintele Nicușor Dan a anunțat, vineri, că a promulgat Legea pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul integrității în forma care i-a fost transmisă de către Parlamentul României, fără să o mai trimită înapoi, la reexaminare.