Un tânăr de 25 de ani a izbit violent o mașină de gunoi, după ce nu i-a acordat prioritate

×
Publicitate

O mașină de gunoi a fost izbită violent marți seară de un autoturism într-o intersecție din sectorul 1 al Capitalei.

Potrivit polițiștilor, tânărul în vârstă de aproximativ 25 de ani care se afla la volanul autoturismului nu ar fi acordat prioritate mașinii de gunoi.

În urma impactului, conducătorul auto a scăpat nevătămat. Însă cei patru pasageri din vehicul au ajuns la spital cu răni ușoare.

Cei doi șoferi au fost testați cu aparatul etilotest, iar rezultatul a fost negativ în ambele cazuri.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Diletta Leotta, fără inhibiții în vacanță. Fotografii îndrăznețe cu partenera lui Karius: ”Ești o zeiță”
FOTO Diletta Leotta, fără inhibiții în vacanță. Fotografii îndrăznețe cu partenera lui Karius: ”Ești o zeiță”
Citește și...
România, în topul țărilor europene la capitolul firme IT. 99% din ele însă nu reușesc să se dezvolte

România este pe primele locuri în Europa când vine vorba de numărul firmelor din domeniul IT. Cele mai multe sunt însă start-up-uri care livrează servicii pentru companii mari şi prea puţine inovează şi ajung să dezvolte produse.

Guvernul ar urma să adopte astăzi o Ordonanţă de Urgenţă privind salarizarea din sănătate

Guvernul ar urma să adopte, miercuri, o Ordonanţă de Urgenţă care "să creeze cadrul legal necesar pentru ca niciun angajat din sistemul sanitar să nu obţină venituri sub nivelul celor aferente lunii februarie 2018", potrivit ministrului Sănătăţii.

Iohannis participă, la Sofia, la reuniunea informală a Consiliului European şi la Summitul UE-Balcanii de Vest

Preşedintele Klaus Iohannis participă, miercuri şi joi, la reuniunea informală a Consiliului European şi la Summitul Uniunea Europeană - Balcanii de Vest, care se vor desfăşura la Sofia.

Recomandări
Nicușor Dan: „Partidele nu s-au înțeles pe legea salarizării. Și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR”

Președintele Nicușor Dan anunță că PSD, PNL, USR și UDMR nu au ajuns la un consens privind legea salarizării și și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR.

Peste 120 de aleși ar putea rămâne fără funcții dacă Legea integrității va fi promulgată. USR, avertisment pentru PNL

După o lună de dezbateri și nenumărate modificări, legea integrității a fost adoptată în Parlament cu articolul care prevede că aleșii găsiți în incompatibilitate sau conflict de interese, chiar și retroactiv, își pierd funcția.

Titlurile de stat ar putea deveni garanție pentru credite bancare. Românii nu ar mai fi nevoiți să le vândă pentru bani

Pentru prima dată, românii care au titluri de stat precum „Fidelis” ar putea obține credite bancare cu ajutorul lor. Titlurile de stat le-ar putea servi drept garanție pentru împrumuturi fie de consum, fie ipotecare.