Un şofer beat şi posibil drogat a intrat cu maşina în parapetul de pe autostrada A1

62461058

Un şofer beat şi posibil drogat a provocat, joi, un accident rutier pe autostrada A1 Bucureşti - Piteşti, intrând cu maşina în parapet. În urma evenimentului, şoferul a fost rănit, fiind transportat la spital.

Accidentul a avut loc la kilometrul 80 al autostrăzii Bucureşti-Piteşti, în judeţul Dâmboviţa.

Potrivit oficialilor Poliţiei, un şofer în vârstă de 36 de ani din Breaza, judeţul Prahova, a pierdut controlul asupra direcţiei de mers şi a intrat în parapetul de pe marginea autostrăzii.

Testul cu aparatul etilotest a indicat o concentraţie de 0,73 mg/litru alcool pur în aerul expirat.

Testul rapid pentru stupefiante a arătat că este posibil că bărbatul sa fie drogat. Pentru a stabili cu certitudine dacă se află sub influenţa drogurilor, şoferului i-au fost recoltate probe de sânge.

El a fost dus la spital, fiind rănit.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Câți bani au plătit unii fani români pentru a ajunge la Euro în Germania cu o cursă specială Tarom care a întârziat patru ore

Cursa specială Tarom de la Frankfurt, introdusă cu ocazia Euro 2024, care trebuia să ajungă în Bucureşti joi, la 14,55, are întârziere de aproape patru ore. Biletele au costat peste 600 de euro.

O femeie i-a promis de 10.000 de lei unui agent de poliţie din Hunedoara, după ce tatăl ei a fost prins conducând beat

O femeie care a promis suma de 10.000 de lei unui agent de poliţie din Geoagiu, după ce tatăl ei a fost prins conducând sub influenţa alcoolului, a fost trimisă în judecată pentru dare de mită.

Un copil de 7 ani din Neamţ s-a intoxicat cu fum după ce şi-a incendiat, din joacă, apartamentul

Un copil în vârstă de 7 ani s-a intoxicat cu fum, joi, după ce a incendiat, din joacă, apartamentul situat la parterul unui bloc din municipiul Piatra-Neamţ.

Recomandări
Nicușor Dan a promulgat legea ANI, care îl lasă fără funcție pe Dominic Fritz, fără să o trimită înapoi. Are și o explicație

Președintele Nicușor Dan a anunțat, vineri, că a promulgat Legea pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul integrității în forma care i-a fost transmisă de către Parlamentul României, fără să o mai trimită înapoi, la reexaminare.

Acciza la motorină, redusă temporar cu 25% până pe 15 septembrie. Anunțul Ministerului Finanțelor

Ministerul Finanțelor majorează la 25% reducerea temporară a accizei aplicabile motorinei standard pentru intervalul 1–15 septembrie 2026, ca urmare a noii evaluări bilunare prevăzute de mecanismul instituit prin Legea nr.162/2026.

Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.