Un pompier din Tismana, căutat la nivel național. El a dispărut de acasă fără acte

61934300

Un bărbat de 36 de ani, angajat al Inspectoratului pentru Situații de Urgență Gorj, este căutat de polițiști, jandarmi și colegi, după ce a dispărut de acasă.

 

Duminică, un bărbat de 40 de ani din comuna Padeș a sesizat Poliția orașului Tismana, precizând că fratele său de 36 de ani a plecat de acasă și nu s-a mai întors, scriu Gorj Domino și Gorjeanul.

Astfel, echipajele de poliție îl caută în zonă, dar el a fost dat în urmărire și la nivel național. Bărbatul, care de 10 ani lucra la Garda de Intervenție Tismana, din cadrul ISU Gorj, are înălțime de aroximativ 1,80 metri, 75 de kilograme, păr şaten tuns scurt scurt, ochi căprui. La momentul plecării de la domiciliu purta: pantaloni tip blugi și hanorac de culoare închisă, pe cap purta o căciulă de culoare neagră, prevăzută cu urechi, iar în picioare purta ghete de culoare neagră.

Pompierul trecuse cu succes de testarea psihologică din luna august a anului trecut. Apropiații susțin că era pasionat de călătorii și speră să fie găsit în viață.

„Ştiu că a dispărut de acasă, duminică, în jurul orei 18.00. Nu avea probleme în familie, era un băiat liniştit. Nu ştiu să fi avut probleme în dragoste. A fost la serviciu, a plecat de acolo, a venit acasă, ar fi spus familiei că merge prin grădină, să ia puţin aer şi nu s-a mai întors. Nu ştiu să fi avut vreo relaţie, nu este căsătorit, nu are copii. Ne-am mobilizat toţi, sperăm să fie găsit. Mă gândesc că îl găsim în viaţă, pentru că era liniştit, nu era cu probleme. Nu ştiu ce s-a întâmplat. Mă surprinde pentru că nu am văzut un comportament aparte, era liniştit. Îi plăceau călătoriile, dar a plecat de acasă fără bicicletă, fără ATV, fără maşină, fără telefon, fără documente”, a spus primarul comunei Padeș, Antonie Serafim, pentru Mediafax.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Diletta Leotta s-a fotografiat în cel mai strâmt costum de baie și i-a înnebunit pe fani: ”Zoom incontrolabil”
GALERIE FOTO Diletta Leotta s-a fotografiat în cel mai strâmt costum de baie și i-a înnebunit pe fani: ”Zoom incontrolabil”
Citește și...
168 de ani de la nașterea lui Mihai Eminescu. Mesajul premierului Tudose, de 15 ianuarie

Ambasadorul Marii Britanii la Bucureşti, Paul Brummell, a depus, luni dimineaţă, o jerbă de flori la statuia poetului Mihai Eminescu amplasată în Piaţa Revoluţiei din municipiul Botoşani.

Stema României, acoperită cu steagul Ţinutului Secuiesc la Budapesta

Placa cu stema de pe sediul Ambasadei României din Budapesta a fost acoperită cu un steag al Ţinutului Secuiesc în noaptea de vineri spre sâmbătă, afirmă un deputat.

Victor Socaciu, audiat la DIICOT. ”Îi rămân recunoscător profesorului Lucan”

După actorul Alexandru Arsinel, o altă celebritate a dat luni explicaţii în dosarul medicului Mihai Lucan, aflat în arest la domiciliu.

Recomandări
ANAF pregătește o nouă procedură pentru veniturile nedeclarate. Contribuabilii vor fi notificați și pot fi chemați la audieri

ANAF pregătește o nouă procedură pentru persoanele care au obținut venituri anul trecut, dar nu și-au declarat contribuțiile la pensie și sănătate. 

”Izvoare de sănătate”. La Slănic Moldova, locurile la tratament se rezervă cu un an înainte, dar studiile clinice lipsesc

Începem campania: „Izvoare de sănătate”, despre una dintre puținele bogății pe care România nu le-a pierdut de tot: apele ei sărate, minerale și termale. 

Câte femei conduc, de fapt, marile companii din România. Cristina Chiriac: Numărul e neschimbat, deși legea s-a modificat

Legea care trebuia să crească reprezentarea femeilor în conducerea companiilor listate nu a făcut mari schimbări. Într-un interviu, Cristina Chiriac, președinta CONAF, explică de ce numărul femeilor din consiliile analizate a rămas exact același: 82.