Trei persoane ranite grav dupa un accident pe DN1. Una din victime facuse recent un transplant de ficat

×
Publicitate

Trei persoane au fost transportate in stare grava la spitalul de urgenta din Ploiesti, in urma unui accident rutier care a avut loc pe DN1.

Un sofer in varsta de 60 de ani a ajuns pe celalalt sens de mers, unde a lovit frontal o masina care se indrepta spre Bucuresti, spun martorii.

"Am auzit o bubuitura si-am vazut cum masina a intrat in stalp. Am iesit la poarta si pe banda 1 era un BMW care a intrat pe contrasens si a mers o suta de metri si l-a luat in plin" - povesteste un martor.

Totul s-a intamplat in localitatea Potigrafu, din Prahova. In masina care circula regulamentar, pe locul din dreapta, se afla o femeie in varsta de 56 de ani, din Medias. De curand, a trecut cu bine peste o operatie de transplant de ficat si ar fi trebuit, joi seara, sa ajunga la Institutul Clinic Fundeni din Capitala.

In urma impactului violent, ambele autoturisme au fost serios avariate, iar femeia a ramas incarcerata in autoturism. Politistii au deschis un dosar penal pentru vatamare corporala din culpa.

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
"Garden Party" de ziua Reginei, la Ambasada Marii Britanii de la Bucuresti. "A fi sau a nu fi in Uniunea Europeana?"

Receptia de ziua reginei a fost oferita joi seara de ambasada Regatului Unit la Bucuresti. Peste o mie de invitati sunt asteptati la Garden Party. Tema de anul acesta: opera lui William Shakespeare.

Experienta de groaza pentru o familie din judetul Iasi. Casa le-a fost lovita de o racheta anti-grindina

Proiectilul le-a gaurit acoperisul si a aterizat in hol. Incidentul este cu atat mai revoltator cu cat vremea extrema a distrus mii de hectare de culturi agricole, insa rachetele anti-grindina, care au costat milioane de lei, mai mult n-au functionat.

Judecatoarele care au cerut mita de 150.000 de euro pentru eliberarea lui Dinel Staicu, condamnate la 8 ani de inchisoare

Fostele judecatoare Antonela Costache si Viorica Dinu au fost condamnate joi de Curtea de Apel Bucuresti la cate 8 ani inchisoare, pentru luare de mita si trafic de influenta.

Recomandări
Nicușor Dan reia consultările pentru formarea Guvernului, la 1 septembrie: „Ar fi fost bine ca varianta Tomac să fii trecut”

Preşedintele Nicuşor Dan a anunţat că la începutul lunii viitoare va relua consultările cu partidele politice pe tema formării unui guvern.

Trump calmează aliații și dă asigurări că Putin nu va ataca NATO: „Am avut discuții bune cu el”

Preşedintele american Donald Trump a dat asigurări joi că omologul său rus, Vladimir Putin, 'nu va ataca un teritoriu al NATO', transmit AFP şi Reuters.

Dezastrul din Nepal, explicat: prăbușirea de la 7.000 de metri care a declanșat o viitură ireală

Dezastrul care a îndoliat Nepalul a pornit în câteva secunde, la peste 7.000 de metri altitudine, iar efectele s-au simțit la mai bine de 100 de kilometri distanță.