Sfârşit tragic pentru un bărbat de 45 de ani din Mureş. S-ar fi aruncat în râul Niraj și a murit înecat

×
Publicitate

Sfârşit tragic pentru un bărbat de 45 de ani din Mureş, care s-a înecat în râul din apropierea casei. Atât membrii familiei, cât și echipajele de urgență au încercat să îl salveze, însă fără succes. Se pare că omul s-ar fi aruncat de bunăvoie.

Tragedia s-a petrecut în localitatea Câmpu Cetății, din județul Mureș, unde bărbatul de 45 de ani s-ar fi aruncat în râul Niraj, din apropierea casei.

Membrii familiei au văzut ce s-a întâmplat și au încercat să îl salveze, însă apele învolburate i-au pus în dificultate, așa că au chemat ajutoare.

Miron Popa, pompier ISU Mureș: „Am făcut echipe pentru a căuta persoana pe râul Niraj. Am încercat de două ori să-l prindem și nu am reușit. În urma ploilor care au avut loc și topirii zăpezii, iirajul este extraordinar de crescut, viteza apei este foarte mare, sunt multe crengi, copaci căzuți pe apă.”

Din păcate, bărbatul a fost recuperat prea târziu.

Aurica Sabău, purtător de cuvânt al IPJ Mureș: „În ciuda manevrelor de resuscitare, a fost pronunțat decesul.”

Polițiștii au deschis o anchetă pentru a stabili cu exactitate dacă omul a căzut accidental în apă, sau și-a plănuit gestul.

Articol recomandat de sport.ro
Dana Scîntei se iubește cu un portar din Serie A!
Dana Scîntei se iubește cu un portar din Serie A!
Citește și...
La un pas de tragedie. Tânăr din Prahova, filmat în timp ce făcea drifturi într-un sens giratoriu

Distracție periculoasă şi costisitoare pentru un tânăr din Cornu, județul Prahova.

Un bărbat a murit în fața Curții de Apel București, într-un accident. Ar fi trecut strada printr-un loc nepermis

Un bărbat de 72 de ani a murit luni seară, după ce a fost lovit de o mașină în fața Curții de Apel București, de pe Splaiul Independenței.

O tânără din Hunedoara a fost înjunghiată de fostul iubit. Agresorul a lăsat-o într-o baltă de sânge și a fugit

O femeie din Lupeni, județul Hunedoara, a ajuns în stare gravă la spital, după ce a fost atacată de fostul iubit.

Recomandări
Sindicatele, nemulțumite și de noua formă a legii salarizării. Proiectul reduce valoarea de referință la 4.000 de lei

Cele cinci confederaţii sindicale reprezentative la nivel naţional resping șinoua formă a proiectului Legii salarizării şi atrag atenţia că documentul este o nouă sursă de inechităţi, discriminări şi tensiuni sociale.

Legea integrității se întoarce în Parlament după decizia CCR. De ce amendamentul care îl vizează pe Fritz este constituțional

CCR și-a motivat decizia pentru legea integrității. Magistrații susțin, că amendamentul care l-ar costa mandatul pe Dominic Fritz este constituțional pentru că fapta produce efecte chiar dacă a avut loc înainte de intrarea legii în vigoare.

De la ce ar fi pornit incendiul de la Institutul Clinic Fundeni. Focul a fost stins și nu există victime

Intervenție contra cronometru sâmbătă dimineață la Institutul Clinic Fundeni, din Capitală. Un incendiu izbucnit într-o rezervă din secția de Chirurgie a dus la evacuarea promptă a zeci de pacienți.