Mitică Dragomir s-a luat la bătaie cu protestatarul Marian "Ceaușescu" pe o stradă din București

×
Publicitate

Scandal pe o stradă din București între Mitică Dragomir și un cunoscut protestatar, Marian Moroșanu, cunoscut sub porecla ”Ceaușescu”. Cei doi au avut un schimb dur de replici, care a degenerat în lovituri.  

Incidentul a avut loc, marți seara, în Sectorul 1 al Capitalei, în momentul în care Mitică Dragomir părăsise sediul unei televiziuni.

Era așteptat la ieșire de Marian Moroșanu, care, spune Mitică Dragomir, ar fi fost însoțit de mai mulți apropiați.

În momentul în care l-a văzut pe Mitică Dragomir, Marian Ceaușescu, așa cum reiese și din imaginile postate chiar de acesta pe internet, a început să-i adreseze mai multe cuvinte care l-au supărat pe fostul șef al Ligii Profesioniste de Fotbal și acesta a reacționat.

A încercat să-l lovească pe Marian Moroșanu cu piciorul, lucrurile au degenerat, iar schimbul de replici au devenit din ce în ce mai dur.

Mai mult decât atât, scandalul dintre cei doi pare să fie mult mai vechi.

Fiecare are varianta lui. Mitică Dragomir spune că nu este prima oară când „Ceaușescu” îl urmărește și îl jignește în acest fel, că ar fi a treia sau a patra oară și, mai mult decât atât, că l-ar fi șantajat. I-ar fi cerut 50.000 de euro ca să nu îl mai urmărească și să-i adreseze cuvinte urâte, lucru pe care Dumitru Dragomir l-ar fi refuzat.

Marian Moroșanu a spus că niciodată nu a cerut bani și că, mai mult, marți seară nu l-a lovit pe Mitică Dragomir, ci el a fost cel lovit de către administratorul firmei acestuia, cel care a sărit la bătaie în momentul în care îl critica pe fostul șef al LPF.

„Ceaușescu” s-a dus la IML și a luat certificat medico-legal pentru loviturile primite.

Scandalul urmează să fie lămurit de polițiștii bucureșteni. În acest caz, s-a deschis un dosar pentru loviri și alte violențe.

Cei trei vor fi chemați la Sectorul 1 pentru a fi audiați și pentru a da explicații. Mai mult, au fost ridicate deja imaginile de pe camerele de supraveghere din zonă pentru a se vedea exact cum s-a petrecut tot incidentul.

Rămâne de văzut ce se va întâmpla în acest dosar.

 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Erling Haaland i-a șocat pe fani cu noul său look: ”Spune-mi că nu e adevărat”
FOTO Erling Haaland i-a șocat pe fani cu noul său look: ”Spune-mi că nu e adevărat”
Citește și...
Cetățean slovac, dat în urmărire internațională după ce a accidentat mortal un bărbat din Satu Mare. În ce țări este căutat

Un cetătean slovac este dat în urmărire internațională după ce a accidentat mortal un bărbat din județul Satu Mare. Fără să oprească să vadă ce s-a întâmplat cu victima, individul a ieșit din țară.

Pisicile pot recunoaște vocea stăpânilor. „Felul în care vorbim cu ele întărește legătura dintre om și pisică” (Studiu)

Un nou studiu publicat de „Animal Cognition” arată că pisicile pot face diferența între vocea stăpânului lor și alte voci străine.

Percheziţii în Iași la o grupare care racola minori prin intermediul unui ONG şi al unei agenţii de modeling

Poliţiştii şi procurorii fac, miercuri, percheziţii la o grupare care racola minori prin intermediul unui ONG şi al unei agenţii de modeling, victimele fiind exploatate sexual prin constrângere şi abuz emoţional.

Recomandări
Datoria publică a României, în creștere constantă. Suntem la 61,4% din PIB. Instrumentele de finanțare a deficitului bugetar

În luna mai 2026, datoria publică a României a depășit pragul de 1.194 de miliarde de lei, ceea ce reprezintă 61,4% din produsul intern brut, potrivit datelor publicate de Ministerul Finanțelor.

Răsturnare de situație. Întâlnirea lui Nicușor Dan cu liderii fostei coaliții privind legea salarizării, anulată. SURSE

Întâlnirea dintre Nicușor Dan și liderii din fosta coaliție cu privire la legea salarizării nu va mai avea loc luni, au precizat surse pentru Știrile PRO TV.

Bogdan Ivan: „Reducerea accizei cu 20% trebuia să ieftinească motorina, dar prețurile la pompă au sărit din nou de 10,4 lei”

Fostul ministru al Energiei, social-democratul Bogdan Ivan, afirmă că reducerea accizei cu 20% trebuia să ieftinească motorina, însă prețurile la pompă au sărit din nou peste 10,2 - 10,4 lei.