Profesorul de religie din Alba care ar fi lăsat însărcinată o elevă și-a recunoscut copilul

×
Publicitate

Profesorul de religie din Alba care ar fi lăsat însărcinată o elevă în urmă cu un an şi jumătate şi-a recunoscut copilul. Fata care era minoră când ar fi întreţinut relaţii sexuale cu dascălul.

Provine dintr-o casă de tip familial, aflată în grija bisericii, şi cei de acolo au cerut special, teste de paternitate.

Profesorul de religie în vârstă de 50 de ani care preda la Liceul din Arieşeni, a mers miercuri împreună cu faţa la Sebeş unde a recunoscut copilul şi urmează să îi fie eliberat un nou certificat de naştere.

În luna ianuarie tânăra împreună cu copilul, dar şi presupusul tata au mers pe rând la Institutul de Medicină Legală din Cluj Napoca pentru recoltarea de probe în vederea stabilirii paternităţii. Reprezentanţii Direcţiei pentru Potectia Copiului au precizat că rezultatul i-a fost comunicat doar bărbatului, care ieri şi-a dat demisia din învăţământ.

Copilul a fost preluat şi este crescut de un asistent maternal, iar tânăra în vârstă de 18 ani acum îşi continua studiile. Şi poliţiştii au deschis o anchetă penală "în rem" pentru raport sexual cu minor.

Abonați-vă gratuit la newsletter-ul Știrile Pro TV de pe WhatsApp. Primiți în fiecare zi cele mai importante știri pe telefon! 

 Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Dana Scîntei se iubește cu un portar din Serie A!
FOTO Dana Scîntei se iubește cu un portar din Serie A!
Citește și...
Fostul deputat Ioan Oltean, pus sub acuzare de DNA. "Nu poţi să primeşti un sac cu bani"

Fostul deputat Ioan Oltean s-a prezentat, joi, la Direcţia Naţională Anticorupţie, pentru a fi audiat în dosarul ANRP, restituit la DNA de ÎCCJ în martie 2017.

Doi tineri de 25 de ani, salvaţi de şoferii care treceau pe stradă. Ce au făcut aceștia

Un incendiu violent a cuprins noaptea trecută o casă din Mioveni, în Argeş. Proprietarii, doi tineri de 25 de ani, au fost salvaţi de şoferii care treceau pe stradă şi care au claxonat când au văzut flăcările.

Tragedie în Buzău, în urma unui incendiu. ”M-am trezit din somn, era plin de fum”

Un bătrân şi-a pierdut viaţa, iar zeci de locatari ai unui bloc din Buzău au fost evacuaţi în grabă, din cauza unui incendiu puternic izbucnit joi dimineaţă.

Recomandări
Ultima săptămână de PNRR. România a primit 13 miliarde de euro și mai are sute de ținte și jaloane de îndeplinit

România intră în ultima săptămână de implementare a PNRR, programul urmând să se încheie oficial la 31 august. Țara noastră are la dispoziție un buget de aproximativ 21 de miliarde de euro, format din granturi și împrumuturi.

Cod galben de caniculă în Capitală și 12 județe sudul țării. Temperaturile ajung la 37 de grade. HARTĂ

Administrația Națională de Meteorologie a emis duminică o atenționare Cod galben de temperaturi deosebit de ridicate, caniculă, disconfort termic, noapte tropicală pentru 12 județe și municipiul București, valabilă până luni la ora 10:00.

Sindicatele, nemulțumite și de noua formă a legii salarizării. Proiectul reduce valoarea de referință la 4.000 de lei

Cele cinci confederaţii sindicale reprezentative la nivel naţional resping șinoua formă a proiectului Legii salarizării şi atrag atenţia că documentul este o nouă sursă de inechităţi, discriminări şi tensiuni sociale.