Primarul din Sinaia, Vlad Oprea, a ajuns după gratii pentru 30 de zile

×
Publicitate

Primarul din Sinaia, Vlad Oprea, a ajuns după gratii pentru următoarele 30 de zile.

Curtea de Apel București a confirmat miercuri decizia luată de Tribunal, prin care edilului acuzat de corupție i-a fost înlocuit controlul judiciar pe cauțiune cu arestul preventiv.

Vlad Oprea a fost acuzat de procurorii DNA că, deși îi era categoric interzis, să își mai exercite funcția de primar ar fi continuat să se implice în deciziile Primăriei Sinaia prin intermediul viceprimarului.

Anchetatorii ar fi monitorizat convorbirile lui Oprea, dar și întâlnirile conspirative în camera tehnică a unui hotel.

Oprea a recunoscut că s-a văzut cu viceprimarul, dar a negat că a discutat despre activitatea primăriei.

Articol recomandat de sport.ro
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Citește și...
MAI avertizează că în online circulă mesaje false și manipulatoare, menite să dezinformeze populația despre alegeri

Ministerul Afacerilor Interne avertizează asupra apariției în mediul online a unor mesaje și materiale manipulatoare care dezinformează cu privire la desfășurarea alegerilor și le cere cetățenilor să raporteze aceste conținuturi.

CCR: Simion a trimis pe mail „un înscris, în formă scanată”, fără să fie semnat în original sau electronic

Curtea Constituţională anunţă că a primit marţi seară, pe mail, de la candidatul AUR la alegerile prezidenţiale George Simion. ”un înscris, în formă scanată, intitulat „Cerere de anulare a alegerilor”.

Târg de job-uri pentru studenți și absolvenți la Galați. Tinerii nu s-au arătat prea dornici de a se angaja

Zeci de angajatori au participat miercuri în Galați la Târgul de Job-uri și stagii de practică pentru studenți și absolvenți organizat de Universitatea Dunărea de Jos.

Recomandări
Accident violent în județul Timiș: patru răniți. Autorul este un șofer fără permis, care consumase alcool și furase mașina

O urmărire ca-n filme s-a încheiat cu un accident violent în județul Timiș. Un bărbat de 27 de ani, băut și fără permis, care încerca să scape de polițiști, a lovit o mașină în care se aflau două tinere și a proiectat-o într-o terasă.

Primul spital construit de la zero în Cluj în ultimii 50 de ani. Realizat prin PNRR, este printre cele mai moderne din Europa

Unul dintre cele mai moderne centre de neurochirurgie din Europa de Est a fost inaugurat sâmbătă la Cluj-Napoca. 

Furtuna din ultimele zile de pe mare a adus la țărm două fragmente de drone militare, care nu reprezentau un pericol

Furtuna din ultimele zile de pe mare a adus sâmbătă la țărm două fragmente de drone militare.