Pedeapsa primită de piteșteanul care și-a călcat intenționat soacra cu mașina

×
Publicitate

Bărbatul din Piteşti care, în luna ianuarie, şi-a călcat intenţionat soacra cu mașina, a fost condamnat la 5 ani de închisoare.

Scena a fost suprinsa de o cameră de supraveghere.

Bărbatul, în vârstă de 30 de ani, a lovit-o în plin pe femeia cu care nu se mai înțelegea de mai multă vreme. Victima a avut nevoie de 35 de zile de îngrijiri medicale, însă, în instanţă, nu a cerut niciun fel de daune.

În schimb, ginerele său trebuie să plătească 2200 de lei spitalului județean Argeş, pentru îngrijirile acordate femeii, şi 3000 de lei - cheltuieli de judecată.

În plus, instanţa a dispus confiscarea mașinii cu care a comis agresiunea. Sentința nu este definitivă.

 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
Pompierii din Galați au salvat o femeie dintr-un apartament incendiat INTENŢIONAT

Intervenție la înălțime a pompierilor din Galați. Militarii au fost chemați să stingă un incendiu izbucnit la etajul 8 al unui bloc!

Primul oraş din România în care toate mijloacele de transport în comun sunt electrice

Municipiul Turda a devenit, începând de luni, primul oraş din România în care transportul în comun se desfăşoară cu autobuze exclusiv electrice.

Dosarul "mită la PSD Arad". Procurorii au cerut arestarea preventivă a celor 8 inculpați

Dosarul "mită la PSD" este din nou pe masa judecătorilor instanţei supreme. Procurorii anticorupţie insistă că toţi cei 8 inculpaţi acuzați că ar fi luat spăgi de la transportatori să fie arestaţi preventiv.

Recomandări
Moscova s-a răzbunat: un angajat al Ambasadei României a fost declarat „persona non grata”. MAE, reacție rapidă

Rusia a declarat un angajat al Ambasadei României la Moscova „persona non grata”, a anunţat joi Ministerul de Externe rus, informează Interfax.

Sentința care ar fi blocat ROMATSA și traficul aerian din România, anulată printr-o decizie definitivă. S-a implicat și CSAT

Traficul aerian din România se poate desfășura normal, în urma deciziei Instanței Supreme, pentru că ROMATSA nu și-a pierdut certificatul de furnizor de servicii de trafic aerian.

Ploi torențiale, vijelii și grindină de până la 4 centimetri. Cod galben în mare parte din țară. HARTĂ

Administraţia Naţională de Meteorologie (ANM) a emis, joi, atenţionări Cod galben de instabilitate atmosferică, averse torenţiale însemnate cantitativ şi intensificări ale vântului, valabile în zone din Transilvania, Muntenia, Moldova şi Dobrogea.