Orban, după ce a pierdut alegerile din PNL: Între mine și Iohannis nu mai e niciun parteneriat

×
Publicitate

Ludovic Orban a declarat, sâmbătă, după ce a pierdut alegerile pentru un nou mandat la conducerea PNL, că îl felicită pe premierul Florin Cîţu pentru victorie şi a anunţat că nu va mai avea niciun fel de parteneriat cu preşedintele Klaus Iohannis.

”Stimate colege, stimați colegi, încep prin a le mulțumi celor aporoape 19900 de colegi care mi-au acordat încrederea. Ăl felicit pe domnul Florin Cîțu pentru alegerea în funcția de președinte al PNL. De-a lungul carierei mele de 30 de ani am apărat valorile liberale. Voi rămâne consecvent, îmi voi păstra convingerile pentru apărarea democrației, pentru apărarea valorilor liberale și de asemenea voi continua să acționez așa cum am făcut-o și până acum. Vreau să vă anun ț că demisia din funcța de președinte al Camerei Deputaților va fi luni dimineață la prima oră pe masa lui Florin Cîțu. Din momentul de față, între Ludovic Orban și președintele Klaus Iohannis nu mai există niciun parteneriat!” - a spus și Ludovic Orban, după aflarea rezultatelor.

 

Florin Cîţu a fost ales, sâmbătă, la Congresul liberalilor, preşedinte al PNL!

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
PSD, după ce premierul a fost ales preşedinte al PNL: "Cîţu, te aşteptăm la moţiune!"

PSD i-a transmis premierului Florin Cîţu că îl aşteaptă la moţiunea de cenzură, la scurt timp după ce acesta a fost ales în funcţia de preşedinte al PNL, informează News.ro.

Ambulanțele au stat la cozi să predea bolnavii de COVID. Între timp, grupuri de pelerinii merg la Sfânta Parascheva

Am atins un nou record al crizei sanitare. 7.676 de români au fost confirmați cu COVID-19, în ultimele 24 de ore. Este cel mai mare număr de îmbolnăviri din acest an.

Anchetă a Parchetului de pe lângă Curtea de Apel Ploieşti în cazul avionului aterizat forţat pe un câmp

O anchetă a fost deschisă de Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Ploieşti în cazul avionului de mici dimensiuni care a aterizat forţat, sâmbătă după amiază, pe un câmp de lângă aerodromul Strejnic, informează Agerpres.

Recomandări
Reacția lui Nicuşor Dan la dezvăluirile despre șeful SPP Lucian Pahonțu: „Nu e în această situaţie”

Nicuşor Dan respinge acuzaţiile prezentate în mass-media despre Lucian Pahonţu, menţionând că şeful SPP nu a participat la reprimarea manifestanţilor în timpul Revoluţiei din 1989 sau ulterior.

Veste bună în plină criză energetică: un reactor de la Cernavodă ar putea fi repornit „în 2-3 săptămâni”

Preşedintele Nicuşor Dan afirmă că riscul ca activitatea unor mari consumatori industriali să fie afectată din cauza crizei de energie electrică a trecut. 

La cât a ajuns bilanțul victimelor după viiturile devastatoare din Nepal. Prăbușirea unui ghețar ar fi declanșat inundațiile

Poliţia din Nepal a anunţat că bilanţul deceselor în urma viiturii din nordul Nepalului a crescut la 469.