O fetiţă de patru ani din Iaşi, infectată cu noul coronavirus, a decedat

×
Publicitate

O fetiţă de patru ani din Iaşi infectată cu noul coronavirus a decedat, informează Grupul de Comunicare Strategică.

Conform sursei citate, fetiţa avea comorbidităţi, inclusiv "imunodeficienţă celulară".

Purtătorul de cuvânt al Spitalului de Pediatrie Sf. Maria din Iaşi, Lucian Cernahovschi, a afirmat că fetiţa a fost adusă la spital vineri seară, în stare gravă.

GCS a raportat luni că alte 130 de persoane infectate cu noul coronavirus au murit, numărul total al deceselor în România ajungând la 8.009.

Conform GCS, 127 dintre decesele înregistrate sunt ale unor pacienţi care au prezentat comorbidităţi, iar trei pacienţi decedaţi nu au prezentat comorbidităţi.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Diletta Leotta, fără inhibiții în vacanță. Fotografii îndrăznețe cu partenera lui Karius: ”Ești o zeiță”
FOTO Diletta Leotta, fără inhibiții în vacanță. Fotografii îndrăznețe cu partenera lui Karius: ”Ești o zeiță”
Citește și...
Designerul Cristina Joia, desfigurată de o femeie care a lovit-o cu un obiect dur, a fost audiată

Designerul Cristina Joia, de la emisiunea "Visuri la cheie", a depus plângere penală împotriva femeii care a lovit-o brutal în timp ce se afla la cumpărături într-un magazin din sectorul 4 al Capitalei.

Coronavirus România. În 4 județe din țară s-a depășit rata de incidență de 6 la mia de locuitori

Coronavirus România, bilanț 9 noiembrie. Până luni, pe teritoriul României au fost confirmate 306.991 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19).

România a depășit pragul de 8.000 de decese din cauza noului coronavirus

Alte 130 de persoane infectate cu noul coronavirus au murit, numărul total al deceselor în România ajungând la 8.009, informează, luni, Grupul de Comunicare Strategică (GCS).

Recomandări
Nicușor Dan: „Partidele nu s-au înțeles pe legea salarizării. Și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR”

Președintele Nicușor Dan anunță că PSD, PNL, USR și UDMR nu au ajuns la un consens privind legea salarizării și și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR.

Peste 120 de aleși ar putea rămâne fără funcții dacă Legea integrității va fi promulgată. USR, avertisment pentru PNL

După o lună de dezbateri și nenumărate modificări, legea integrității a fost adoptată în Parlament cu articolul care prevede că aleșii găsiți în incompatibilitate sau conflict de interese, chiar și retroactiv, își pierd funcția.

Titlurile de stat ar putea deveni garanție pentru credite bancare. Românii nu ar mai fi nevoiți să le vândă pentru bani

Pentru prima dată, românii care au titluri de stat precum „Fidelis” ar putea obține credite bancare cu ajutorul lor. Titlurile de stat le-ar putea servi drept garanție pentru împrumuturi fie de consum, fie ipotecare.